11 Büyükşehir Belediyesi kuraklığın çözümü için İzmir’de buluşuyor

Ülke genelindeki kuraklık alarmının ardından 11 Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Aralarında Ankara, Aydın, Eskişehir gibi illerin de bulunduğu büyükşehirler, kuraklığa çözüm bulmak için İzmir’de buluşacak.

11 Büyükşehir Belediyesi kuraklığın çözümü için İzmir’de buluşuyor

Büyükşehir belediyeleri bünyesinde suyla ilgili sorunların araştırılması için harekete geçildi. Aralarında Ankara, Aydın, Eskişehir gibi şehirlerin de yer aldığı 11 büyükşehir belediyesinin işbirliğiyle “Kentlerde Sürdürülebilir Su Politikaları Zirvesi” 22-23 Mart tarihlerinde İzmir’de gerçekleştirilecek. Zirve öncesinde katılımcı olan Büyükşehir Belediye Başkanları sosyal medya hesaplarından paylaşım yaparak su sorununa dikkat çektiler.

İşte Belediye Başkanları’nın paylaşımları:

Tunç Soyer: “Yaşam kaynağımız suyu günden güne kaybediyoruz. Oysa başka bir su yönetimi mümkün… 11 Büyükşehir Belediyemiz felakete dur diyebilmek için bir araya geliyor, sürdürülebilir su politikaları için çalışıyor.

Karbon salımının artması ve yağışın azalmasıyla iklim krizi yaşıyoruz. Yaşam kaynağımız, su azalıyor. Bu gidişata dur demek için 11 Büyükşehir Belediyesi el ele veriyor, İzmir’de buluşuyoruz.

Kentlerimizin suyla ilgili sorunlarına karşı etkili politikalar ve eylem planları geliştirmek için 11 Büyükşehir Belediyesi olarak İzmir’de buluşuyoruz. Elde ettiğimiz sonuçları da kamuoyumuzla paylaşacağız.”

Mansur Yavaş: “Suyumuzun tek damlası bile israf olmasın diye 11 Büyükşehir Belediyesi olarak İzmir’de buluşuyoruz.”

Muhittin Böcek: “Yalnızca vatanımızın değil, bölgemizin ve tüm dünyanın güvenli geleceği için İzmir’de buluşuyoruz. Çünkü başka bir su yönetimi mümkün.”

Özlem Çerçioğlu: “Suyumuza sahip çıkmak için 11 Büyükşehir Belediyesi İzmir’de buluşuyoruz.”

Yılmaz Büyükerşen: “Kalıcı bir su rejimi için 11 Büyükşehir Belediyesi İzmir’de buluşuyoruz.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar