20 Bin Araca Para Cezası Verildi

Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2020 yılı Ağustos ayı içerisinde toplam 147.111 araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 20.956 araca 9.868.036,00 TL para cezası tatbik edilmiştir.

20 Bin Araca Para Cezası Verildi

Aydın Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada “Ağustos ayı içerisinde yapılan denetimler sonucu 186 sürücü trafikten men edilmiş, kusurlarından dolayı 451 sürücünün ehliyetine el konulmuş, 1152 araç trafikten men edilmiştir.

Alınan tüm bu etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2020 Ağustos ayı içerisinde İlimiz sınırlarında maddi hasarlı 360, yaralamalı 419, ölümlü 5 olmak üzere toplam 784 trafik kazası meydana gelmiştir.

Bu kazalarda toplam 638 vatandaşımız yaralanmış, maalesef 5 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 nolu Polis ve Jandarma telefonlarına ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır.

            Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar