23 Mart İzmir, Denizli ve tüm Ege’de il il hava durumu

Hava durumu raporunu açıklayan Meteoroloji, 23 Mart Salı günü itibariyle Ege Bölgesi iç kesimlerde hava sıcaklığının düşeceği, bölge genelinde ise havanın yağışlı geçeceği duyuruldu.

23 Mart İzmir, Denizli ve tüm Ege’de il il hava durumu

Meteoroloji 23 Mart Salı günü için detaylı hava raporunu yayımladı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün verdiği bilgiye göre ülkemiz genelinin çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve sağanak, Akdeniz ile iç ve doğu bölgelerde yer yer gök gürültülü sağanak, zamanla Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Güneydoğu Anadolu’nun kuzeyinde kuvvetli, Doğu Anadolu’nun güneyi, Antalya’nın iç kesimleri ile Kahramanmaraş çevrelerinde yer yer şiddetli yağış şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Yayımlanan raporda Ege Bölgesi parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yağmur ve sağanak kıyı kesimlerde yer yer gök gürültülü sağanak, zamanla iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların bölge genelinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Ege Bölgesi’nin il il hava durumu ise şöyle:

İZMİR 11°C 12°C

Kuvvetli Sağanak Yağışlı

DENİZLİ 11°C 14°C

Sağanak yağışlı

MANİSA 10°C 11°C

Kuvvetli Sağanak Yağışlı

AYDIN 12°C 14°C

Kuvvetli Sağanak Yağışlı

MUĞLA 6°C 11°C

Gök gürültülü sağanak yağışlı

AFYONKARAHİSAR 9°C 10°C

Karla karışık yağmurlu

KÜTAHYA 6°C 7°C

Kar yağışlı

UŞAK 8°C 9°C

Karla karışık yağmurlu

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar