Kaymakam uyardı

Karacasu Kaymakamı Bozdoğan Kaymakam Vekili Ahmet Soley ilçede son günlerde artan Covid-19 nedeniyle halkı uyardı.

Kaymakam uyardı

Kaymakamlığın sosyal medyada yaptığı açıklamada Kaymakam Soley, vatandaşların Covid-19 tedbirlerine harfiyen riayet etmelerini, dikkatli olmalarını isterken salgının artmaması için de tüm kurallara uymalarını önerdi.

Kaymakam Soley açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “ Değerli Bozdoğanlılar; Covid-19 salgını İlçemizde etkin bir biçimde etkisini sürdürmekte olup, 24.08.2020 tarihi itibariyle İlçemiz Merkezinde 3, Altıntaş Mahallesinde 16, Tütüncüler Mahallesinde 14, Kamışlar, Yazıkent ve Güneyyaka Mahallelerinde ise 1’ er vaka olmak üzere toplam 36 Covid 19 vakası tespit edilmiş olup bu kişiler ile temaslı olması sebebiyle evlerinde karantina altına alınmış 254 vatandaşımız bulunmaktadır.

Salgının İlçemiz Altıntaş ve Tütüncüler Mahalleri 23.08.2020 tarihinden itibaren 14 gün süre karantina altına alınmış olup, 14 gün süre ile bu mahallelerimize giriş çıkışlar kısıtlanmıştır” dedi.

“Hepimizin üzerimize düşen sorumluluğun bilinci içerisinde davranacağınıza inanıyorum”

Salgının İlçede daha da yayılmaması için alınan önlemlere ve belirlenen kurallara titizlikle uyulması gerektiğinin altını çizen Kaymakam Soley, “Kurallara uymayanların uyarılıp kolluk birimlerine ihbar edilmesi büyük önem arz etmektedir. İlçe halkı olarak hepimizin üzerimize düşen sorumluluğun bilinci içerisinde davranacağınıza inanıyorum. Lütfen! Alınan tedbirlere ve kurallara uyalım. Maskesiz dışarı çıkmayalım. Dışarıdaki tüm ilişkilerimizde sosyal mesafe kuralına uyalım ve koruyalım. El hijyenine ve temizliğine hassasiyetle dikkat edelim” şeklinde ifade etti.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar