81 İlde AK Parti Kadın Kolları Basın Açıklaması Yaptı

Türkiye’de 81 ildeki AK Parti Kadın Kolları İl Başkanlıkları, 25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde basın açıklaması gerçekleştirdi. AK Parti Muğla Kadın Kolları Başkanlığı’nda toplanan partili kadınlar da basın açıklamasıyla “şiddetle mücadeleyi sürdüreceğiz” mesajı verdi.

81 İlde AK Parti Kadın Kolları Basın Açıklaması Yaptı

25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü kapsamında, 81 ildeki AK Parti Kadın Kolları İl Başkanlıkları, basın açıklaması gerçekleştirdi. AK Parti Muğla Kadın Kolları Başkanlığı’nda da basın açıklaması düzenlendi.  Parti binası önünde toplanan partili kadınlar da basın açıklamasıyla “şiddetle mücadeleyi sürdüreceğiz” mesajı verdi.

“MÜCADELEDE KARARLIYIZ”

“Kadına yönelik şiddet, yalnızca kadın oldukları için uygulanan veya kadınları etkileyen, kadının insan hakları ihlaline yol açan her türlü tutum ve davranıştır” ifadelerinin yer verildiği basın metninde; “Kadına yönelik şiddet sadece ülkemizde değil maalesef tüm dünyada bir sorundur. AK Parti olarak, kurulduğumuz ilk günden itibaren kadına yönelik şiddetle mücadelede reform niteliğinde adımlar attık. 2002 yılında yola çıkarken kılavuz edindiğimiz Seçim Beyannamemizden itibaren, kadına yönelik şiddetle mücadelede kararlılığımızı ifade ettik” sözleri paylaşıldı.

AK Parti Muğla Kadın Kolları tarafından yapılan basın açıklamasının devamında şu ifadelere yer verildi:

“Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ve kıymetli Hanımefendi’nin de önemle vurguladıkları gibi “kadına şiddet, insanlığa ihanettir.” AK Parti teşkilatları olarak, her adımımızda bu bilinçle hareket ediyor, her fırsatta dile getiriyoruz. Tek bir kadına yönelik şiddete daha tahammülümüz yok. Sadece ev içi değil, başta PKK olmak üzere tüm terör örgütlerinin kadınlara ve çocuklara yaptığı her türlü şiddetle kararlılıkla mücadele edeceğiz. Var olan çözüm önerilerimize yenilerini ekleyerek, canla başla çalışmaya devam edeceğiz.

Toplumumuzu derinden etkileyen şiddet konusunun temeline inildiğinde, çözümün topyekûn mücadele ile sağlanacağına inanıyoruz. Öyle ki, kadına yönelik şiddet konusu, üzerinden siyaset yapılmayacak kadar hassas ve insani bir konudur. Yakın zamanda, Sayın Cumhurbaşkanımız, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı’nın dördüncüsünü açıkladı. Ardından boşanmış eşe karşı işlenen şiddet suçuna da, ağırlaştırıcı hükümler getirilmesi dördüncü Yargı Paketinde düzenlendi. Attığımız tüm bu adımlar, kadına yönelik şiddet konusundaki kararlılığımızın en iyi göstergesidir.

25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde bir kez daha tüm gücümüzle haykırıyoruz ki; şiddet uygulayana, şiddete taraf olana, şiddet üzerinden siyaset yapana, mobbing ve sözlü şiddet uygulayana, şiddeti olumlayan zihniyete karşı kadın-erkek omuz omuza mücadelemizi sürdüreceğiz.”

 

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar