89. İzmir Enternasyonal Fuarı Bugün Açılıyor!

Bu yıl 89’uncusu düzünlenecek İzmir Enternasyonal Fuarı, Koronavirüs salgınına karşı alınan sağlık ve hijyen önlemleriyle kapılarını açmaya hazırlanıyor. Fuar bu yıl 4-8 Eylül tarihleri arasında 5 gün boyunca düzenlenecek. Detaylar haberimizin devamında...

89. İzmir Enternasyonal Fuarı Bugün Açılıyor!

Bu yıl 89’uncusu düzünlenecek İzmir Enternasyonal Fuarı, koronavirüs salgınına karşı alınan sağlık ve hijyen önlemleriyle kapılarını açmaya hazırlanıyor. Fuar bu yıl 4-8 Eylül tarihleri arasında 5 gün boyunca düzenlenecek.

Maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyumun tam olacağına dair konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, fuar süresince Kültürpark’a girişlerin kontrol altında tutulacağını belirtti.

İzmir Enternasyonal Fuarı’nın Giriş Ücreti 5 TL

Başkan Soyer, “Bu fuarı yapmak boynumuzun borcu. Salgına karşı tüm önlemleri aldık. Aynı anda içeride 40 bin kişi bulunabilecek” dedi. 2750 kişilik Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’na 1435 kişi alınarak sosyal mesafe korunacak. Fuara girişler 5 TL olacak.” dedi.

İzmir Fuarı, Ticaret Bakanlığı’nın himayesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından organize ediliyor.

Fuar Süresince Kullanılacak Toplu Taşıma Araçlarına Düzenleme Getirildi

Koronavirüs salgının kapsamında fuar zamanı yoğunluk yaşanması öngörülen otobüs hatları ile metro ve tramvaya gece ek seferler konuldu. TCDD-Büyükşehir ortaklığıyla işletilen İZBAN’da da olası gece yoğunluğuna karşı önlem alındı.

Salgına karşı alınan yoğun önlemlerle 4 Eylül Cuma günü açılacak fuar 8 Eylül Salı günü kapanacak. “Akdeniz” temasıyla gerçekleştirilecek fuar, kültür sanattan eğlenceye, ekonomiden sosyal etkenliklere yine pek çok organizasyona ev sahipliği yapacak.

Fuara Girişlerde Ateş Ölçülecek

Giriş kapılarında ziyaretçilere ateş ölçümü yapılacak; maske ve sosyal mesafe kurallarına azami ölçüde uyulması sağlanacak. Kültürpark’ta aynı anda en fazla 40 bin kişi bulunabilecek.

Fuar ziyaretçilerinin, gece saatlerinde çıkışları sonrası toplu ulaşım araçlarından yararlanabilmeleri için önlemler alındı. ESHOT Genel Müdürlüğü,Konak Bahribaba Aktarma Merkezi ile Metro, Tramvay ve İZBAN bağlantılı aktarma merkezlerinden hareket eden hatları ek otobüs seferleriyle güçlendirdi. Bazı hatlarda raylı sistemle bağlantılı olarak sefer saati 02.05’e kadar uzatıldı. Çankaya, Montrö, Lozan ve Basmane gibi fuar çevresindeki önemli noktalarda koordinasyon için motorize ekipler görevlendirildi. Tüm hatlarda sefer saatleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye ESHOT’un resmi web sitesinden ulaşılabilecek.

Konak ve Karşıyaka tramvayları ile metroda da gece seferleri karşılıklı olarak bir saat uzatıldı. Tüm hatlarda son seferler 01.20’de kalkacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve TCDD ortaklığıyla işletilen İZBAN’da ise Aliağa ve Tepeköy yönlerine ek seferler konuldu. Aliağa yönüne gidecek son trenler; Hilal’den 01.27’de, Alsancak’tan 01.34’te ve Halkapınar’dan 01.45’te kalkacak. Tepeköy yönüne gidecek son trenler ise Halkapınar’dan 01.45’te, Alsancak’tan 01.53’te, Hilal’den 01.57’de kalkış yapacak. Tepeköy – Selçuk arasında 00.45’te, Selçuk – Tepeköy arasında ise 00.15’te birer ek sefer düzenlenecek.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar