ACIPAYAM’DA MECLİS ÜYESİNE PARTİSİNDEN UYARI İDDİASI!

ACIPAYAM’DA MECLİS ÜYESİNE PARTİSİNDEN UYARI İDDİASI!

Denizli’nin Acıpayam İlçesi Yeşilyuva Mahallesi’nde Acıpayam CHP Meclis Üyesi Ömer Yalçındağ ve AK Parti Meclis Üyesi Arif Alagöz’ün işbirliği yaparak yürüttüğü manav projesi ile ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı.

Denizli’nin Acıpayam İlçesi’nde korona virüs tedbirleri kapsamında mahalle pazarları kapatılmıştı. Vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayabilmesi ve daha güvenli şekilde alışveriş yapabilmesi adına belediye tarafından bir proje başlatıldı. Mahallelere manavlar kurulmaya başlandı. Acıpayam CHP Meclis Üyesi Ömer Yalçındağ ve AK Parti Meclis Üyesi Arif Alagöz işbirliği yaparak Yeşilyuva’da manav projesini yürütme taleplerini Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan’a iletti. Başkan Şevkan siyaset üstü davranış gösteren Meclis üyelerine teşekkür etti ve taleplerini kabul ettiğini belirtti.

2 Meclis üyesi Yeşilyuva Mahallesi’nde manav projesinin başına geçti. Amaçları vatandaşların korona virüse karşı daha güvenli bir ortamda sebze ve meyve alışverişlerini yapabilmeleriydi. Ancak iddiaya göre işler bekledikleri gibi gitmedi. 2 farklı partiden olan Meclis üyelerinin işbirliği mahalledeki bazı kişiler tarafından olumlu karşılanmadı. Bir diğer iddiaya göre ise tepkiler artınca CHP’li Meclis Üyesi Ömer Yalçındağ, partisi tarafından artık projede yer almaması noktasında uyarıldı ve Yalçındağ projeden çekildi.

“PROJEDE YER ALMAYACAĞIM”

Olayın ardından açıklama yapan CHP’li Meclis Üyesi Ömer Yalçındağ; “ Siyasi bir konu değildir. Bu süreçte çok yoruldum. Pazarlar kapalı olduğu için halk mağdur olmasın istedik. Destek olalım istedik. İyi bir şey yapmamışız sanırım. İnsanların da bizlere destek olmalarını bekledik ama olmadı. Arif Bey ile de görüştük. Projede yer almayacağımı belirttim” dedi.

“BU İŞ SİYASETE MALZEME YAPILMAYA ÇALIŞILIYOR”

AK Parti Meclis Üyesi Arif Alagöz ise konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu projeyi insanlarımızı korumak adına planladık. Pazarlar açılana kadar da devam ettirmek istiyoruz. Küçük bir ekip tarafından bu iş siyasete malzeme yapılmaya çalışılıyor. Biz Ömer Bey ile siyaset gözetmeden, vatandaşlarımız için el ele verdik ve projeyi gerçekleştirdik. Ömer Bey ile yıllardır tanışıyoruz. Yıllardır farklı partilerde siyaset yapıyoruz. Ancak bu zamana kadar birbirimize karşı hiçbir saygısızlığımız veya kavgamız olmadı. Biz yaptığımız işin insanlarımıza faydalı olmasını istedik. Kurulan manavda 2 vatandaşımızı da istihdam ettik. Onlara da destek oluyorduk bu sayede. Gerçekten üzücü bir durum olarak görüyorum.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar