ADÜ, TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin Sıralamasında Büyük Başarıya İmza attı

ADÜ TÜBİTAK ULAKBİM tarafından geliştirilen TR Dizin Ulusal Yayın Sıralamasında 217 üniversite arasında 23. sırada yer alarak büyük bir başarıya imza attı

ADÜ, TÜBİTAK ULAKBİM TR Dizin Sıralamasında Büyük Başarıya İmza attı

Ege Bölgesindeki Üniversiteler sıralamasında ise Ege Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nin ardından 3. sırada yer aldı. Ayrıca Üniversitemiz 217 üniversite arasında en çok atıf alan 24. üniversite, TÜBİTAK projeleri sıralamasında ise 25. üniversite oldu.

Türkiye adresli bilimsel dergilerin uluslararası standartlara uygun hale getirilmesi ve bu dergilerdeki içeriğe erişimin sağlanması amacını taşıyan ULAKBİM TR Dizin’de Üniversitemiz akademisyenleri tarafından yapılan çalışmalar ilk defa böyle bir başarıya imza attı.

TÜBİTAK ULAKBİM tarafından geliştirilen, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında makaleler içeren bibliyografik / tam metin bir veri tabanı olan TR Dizin sıralamasında başarıyla yer almanın gururunu taşıdığımızı belirten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Bilimsel seferberlik bizim için her şeyden önce geliyor. Bilim adına çalışmak bizi ileriye doğru taşıyacaktır. Akademik çalışmalar her zaman Üniversitemizin önceliğidir. Bilim üretmede her zaman ön planda olmak yönetimimizin en önemli amaçlarındandır. Kısa sürede böyle bir başarıyı yakalamak bizlere gurur verdi.” dedi

ADÜ’nün 28 Yıllık Tarihinde Geldiği En Önemli Noktalardan Biri

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, “Bu yaşadığımız gurur ADÜ’nün 28 yıllık tarihinde geldiği en önemli noktalardan biri hatta belki de en iyisidir. Hiç şüphesiz Allah’ın izni ve kıymetli akademik personelimin desteğiyle daha da ilerleyeceğiz. Öğretim üyelerimizin emeklerini takdir ediyorum. Bu yola çıkarken bilimsel seferberlik demiştik. Bu amaçla bilimsel çalışmalara her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar