Afyonkarahisar Valisi’nden koronavirüs uyarısı

Koronavirüs vaka sayısındaki düşüşle Türkiye’de ilk 10 il arasına giren Afyonkarahisar’da, Vali Gökmen Çiçek’ten uyarı geldi. Şehirle ilgili verilerin olumlu olduğunu fakat tedbiri elden bırakmamak gerektiğini ifade eden Çiçek; “Vatandaşlarımız lütfen sayı az diye rehavete kapılmasın çünkü çok sinsi bir hastalık" dedi.

Afyonkarahisar Valisi’nden koronavirüs uyarısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklama ile, koronavirüs rakamlarına göre Afyonkarahisar’daki vaka sayısının 154 olduğunu açıklamıştı. Bakan Koca’nın açıklamalarına göre, Afyonkarahisar’ın koronavirüs vaka sayısı bakımından çevre illere göre iyi durumda olduğu görülmüştü. Kentte yüz binde 20.32 olarak açıklanan veriye göre toplam vaka sayısının 154 olduğu kaydedilmişti.

REHAVETE KAPILMAKTAN KORKUYORUM”

Açıklanan verileri İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine değerlendiren Vali Gökmen Çiçek, rakamların umut verici olduğunu belirtti. Bunun yanında vaka sayılarına bakarak vatandaşların rehavete kapılmaması gerektiğini de belirten Vali Çiçek; “Vaka sayılarının Türkiye’de ve özellikle Afyonkarahisar’da düşmesinden dolayı çok mutluyuz. Ama her zaman söylüyorum vakalar, düşük yada yüksek demekten korkuyorum. Düşük olduğunu söylemekten rehavete kapılmaktan korkuyorum. Çok yüksek demekten de insanları gereksiz yere panik etmekten korkuyorum. Şuan gerçekten Afyonkarahisarlıların bu kurallara uymaları; hijyen, maske kurallarına uymaları sonucunda güzel bir durum yakaladık. Hükümetimizin aldığı kurallar Afyonkarahisar’da bire bir uygulandı. Şuan vaka çok düşük ama bu çok sinsi bir hastalık. Geçen seferde düşmüştük ama bir anda arta biliyor. Bir araya gelmeler konusunda maalesef bir ilçemizde öyle bir durum oluştu. Birkaç vakanın aynı yerde olmasının nedeni ikiyüz kişinin aynı yerde olması bir anda ortaya 3-4 tane vaka oluşturdu. Haber alamadık, daha sonra haberimiz oldu. Bence bu konuda rehavete kapılmamalıyız. Gerçekten çok sinsi bir hastalıkla mücadele ediyoruz. Afyonkarahisarlılara teşekkür ediyorum. Aynen bu şekilde bütün kurallara uymamalıyız sürdürelim istiyorum” diye konuştu.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar