Afyonkarahisar’da Covid-19 Tedbirleri Artıyor! Bir Yasak Daha Eklendi

Covid-19 salgını nedeniyle ülkemiz genelinde tedbirler alınmaya devam ediyor. Salgını önlemenin en önemli kuralları olan sosyal mesafe, maske ve hijyen konularında taviz verilmemesi için vatandaşların alınan tedbirlere uyması önem arz ediyor. İşte Afyonkarahisar'a gelen yeni yasak...

Afyonkarahisar’da Covid-19 Tedbirleri Artıyor! Bir Yasak Daha Eklendi

Covid-19 salgını nedeniyle ülkemiz genelinde tedbirler alınmaya devam ediyor. Salgını önlemenin en önemli kuralları olan sosyal mesafe, maske ve hijyen konularında taviz verilmemesi için vatandaşların alınan tedbirlere uyması önem arz ediyor. Peki Afyonkarahisar’a gelen yeni pandemi tedbiri nedir?

Covid-19 karantina kurallarına uymayanlara adli işlem

Afyonkarahisar’da vaka sayılarının artması üzerine İl Hıfzıssıhha Meclisi’nin aldığı karar neticesinde covid-19 ile mücadele kapsamında il valiliğinden flaş yasak açıklaması geldi.

Açıklamada yer alan bilgilere göre, söz, nişan ve kına dahil olmak üzere sokak düğünleri, kutlama, asker uğurlama, taziye evleri gibi sokakta yapılan her türlü etkinlik için toplu yemek organizasyonunun yasaklanmasına karar verildi. Alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince idari para cezası verileceği duyuruldu.

Açıklamada, karantina kurallarına uymayanlara Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli işlemler başlatılacağı kaydedildi.

Afyonkarahisar’da Düğünler Jandarma Gözetiminde Yapılıyor

Covid-19 vakalarının artmasının akabinde jandarma ekipleri düğünlerdeki denetimleri sıklaştırmaya başladı. Davetlilerin sosyal mesafeye uymaları ve maske takmaları yönünde uyarıların yapıldığı düğünler jandarma kontrolünde yapılıyor.

Afyonkarahisar’da sokak düğünlerinde yemek ve içecek ikramının yasaklanmasının ardından köylerde jandarma ekipleri denetimlerini sıklaştırdı. Jandarma ekiplerinin kontrolünde yapılan düğüne gelen misafirlere el dezenfektanı ikram edilirken ayrıca düğün boyunca maske takmaları konusunda uyarılıyorlar. Düğün boyunca jandarma ekipleri gelen misafirleri gözetlerken, müzisyenlere de sık sık maske takmaları ve sosyal mesafeye uymaları yönünde anonslar yapıyor.

Paylaş:

Afyonkarahisar’da Covid-19 Tedbirleri Artıyor! Bir Yasak Daha Eklendi” için bir yorum yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar