AK GENÇLİK “KOMŞULUK SEFERBERLİĞİ” BAŞLATTI

AK GENÇLİK “KOMŞULUK SEFERBERLİĞİ” BAŞLATTI

AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları “65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan tüm yaş grubundaki kişilere sokağa çıkma yasağı” ilan edilmesinden sonra “Komşuluk Seferberliği” başlattı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs tedbirleri kapsamında ’65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan yaşlı grubundaki tüm kişilere sokağa çıkma yasağı’ getirilmesinin ardından, AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları harekete geçti. AK Gençlik, evlerinden çıkamayan yaşlı vatandaşlar için “Komşuluk Seferberliği” başlattı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Ali Demir; “Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona Virüsü ülkemizi de etkilemiş durumda. Özellikle yaşlılarımızı daha fazla etkileyen salgın, hepimizi bir kez daha hem kendi açımızdan hem de yaşlılarımız bakımından daha sıkı tedbirler almaya itmiştir.  İçişleri Bakanlığımızın almış olduğu kararlar neticesinde 65 yaş üzeri vatandaşlarımıza sağlık açısından sokağa çıkma yasağı getirildi. 1.2 milyonu aşkın AK Parti Gençlik teşkilatlarımıza ise büyük bir sorumluluk düşmektedir” dedi.

“GENÇLİK TEŞKİLATI YAŞLILARIN YANINDA”

AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ise; “Genç arkadaşlarımızdan ihtiyaç halinde dışarı çıktıklarında binalarındaki, sokaklarındaki ve mahallelerindeki büyüklerinin market alışverişi ve acil ihtiyaçlarının teminine yardımcı olmalarını istiyoruz. Gençlerin büyüklerle temaslarında gereken hijyen kurallarına uymaları gerekiyor. Aldığımız hijyenik önlemler ile birlikte yaşlılarımızdan gelecek talepleri yerine getirerek ihtiyaçlarına kulak vermeliyiz. Unutmayalım ki komşularımızın üzerimizde Hakkı var. Bireysel olarak oluşturacağımız komşu seferberliği ile tüm gençlerimizi büyüklerimize destek olmaya davet ediyorum. Büyüklerimizden de güvenlik gerekçesiyle kamu kurum ve kuruluşlarının paylaştığı numaralar dışında bir yere başvurmamalarını istiyoruz. Bu çalışma vatandaşlık görevimizdir. Virüsle mücadeleyi hep birlikte, Türkiye olarak başaracağız” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir