AK PARTİ AYDIN İL BAŞKANI ÖMER ÖZMEN’DEN İLÇE BAŞKANLARI AÇIKLAMASI!

AK PARTİ AYDIN İL BAŞKANI ÖMER ÖZMEN’DEN İLÇE BAŞKANLARI AÇIKLAMASI!

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, korona virüs tedbirleri kapsamında ertelenen ilçe kongrelerine ve ilçe başkanı atamalarına yönelik yazılı bir açıklama yaptı.

Başkan Özmen açıklamasında; “Malumunuz üzere 7.Olağan Kongre sürecimiz başlamıştı. Ülkemizde ve Dünya’da baş gösteren COVİD-19 pandemisi önlemleri çerçevesinde kongrelerimiz Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız ve Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleri ile ertelenmişti. Gelinen nokta itibariyle sürecin ne zaman biteceği konusunda bir belirsizliğin hakim olduğu da ortadadır. Çine, Efeler, Germencik, Söke ve Yenipazar İlçe Başkanlarımız kongrelerde aday olmayacaklarını açıklamıştı. Bu ilçelerde yapılan mülakatlar neticesinde; Çine İlçe Başkanlığı için Cemal Çakır, Efeler İlçe Başkanlığı için Hüsnü Elbir, Germencik İlçe Başkanlığı için Mustafa Bircan, Söke İlçe Başkanlığı için Sibel Menderes, Yenipazar İlçe Başkanlığı için Selim İzmirlioğlu’nun, kongrede aday olmalarına Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir’in olurları ile karar verilmişti.  Genel Merkez ile yapılan istişareler neticesinde, çalışmalarımızın daha sağlıklı yapılabilmesi için ve belirsizliğin ne zaman biteceği tam olarak öngörülemediği için kongrede aday olmayacağını açıklayan ilçe başkanlarımızın yerlerine kongrede aday olması kararlaştırılan arkadaşlarımıza yetki verilmesi kararı çıkmıştır” ifadelerine yer verdi.

5 İLÇE BAŞKANININ ATAMASI YAPILDI

Başkan Özmen açıklamasını şöyle sürdürdü: “Geçtiğimiz hafta içinde Efeler İlçe Başkanımız  Çağatay Gülaştı, Söke İlçe Başkanımız Namık Yıldırım, Çine İlçe Başkanımız Mehmet Tosun, Germencik İlçe Başkanımız Abdurrahman Sivri ve Yenipazar İlçe Başkanımız Mehmet Somer görevlerinden ayrılmış yerlerine aday olmalarına karar verilen arkadaşlarımızın atamaları Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızın onayı ile gerçekleşmiştir. Atanan İlçe başkanlarımızın partimize, ilçelerimize ve Aydınımıza hayırlı hizmetler yapmalarını dilerken bugüne kadar özveri, sabır ve samimiyetle görevlerini yerine getiren kıymetli İlçe başkanlarımıza teşekkür ediyorum.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar