AK Parti Honaz İlçe Başkanı Arık “Bayram Gezmelerini Ertelemek Zorunda Kalacağız”

AK Parti Honaz İlçe Başkanı Mustafa Arık Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Arık mesajında hoşgörüye vurgu yaparken bu bayramda da koronavirüs önlemlerine dikkat edilmesi konusunda uyardı.

AK Parti Honaz İlçe Başkanı Arık “Bayram Gezmelerini Ertelemek Zorunda Kalacağız”

Milletçe güzelliklerin, iyiliklerin, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının yoğunlaştığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulup yerini barışa bıraktığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği, eş, akraba ve dost ziyaretlerin yapıldığı bir Ramazan bayramına daha kavuşmanın mutluluğu içerisinde olduklarını belirten AK Parti Honaz İlçe Başkanı Arık, “Ancak, bu yıl yaşanan koronavirüs (Covid-19) pandemi sürecinden dolayı alışa geldiğimiz bayram gezmeleri ile eş, akraba ve dost ziyaretlerini ertelemek zorunda kalacağız” dedi.

Devletin tüm kurumlarının salgın ile ilgili gerekli tedbirleri aldığını ve halen almaya da devam ettiğini anlatan Başkan Arık, ancak mücadelenin başarıya ulaşması, vatandaşların belirtilen kurallara uymaları ile mümkün olacağını söyledi. Başkan Arık, “Bayramların getirdiği barış, huzur ve kardeşlik ortamının değerini iyi bilen bir milletiz. Bizleri bir arada tutan değerlerimize sahip çıkmalı, birlik ve beraberliğimizi korumalıyız. Ancak, hükümetimizin pandemiyle mücadelede yürüttüğü bu başarılı sürecin sekteye uğratılmaması, hem kendimizi hem de sevdiklerimize zarar vermememiz için alınan tedbirlere harfiyen uymalıyız. Sokağa çıkma kısıtlaması olduğu bayram süresince bizler için zor olsa da yakınlarımızı ziyaret etmenin yerine bayramları telefon ederek, mesaj ve e-mail yollayarak tebrik edelim. Sosyal mesafe kuralı gereği kucaklaşmaları, el öpmeleri erteleyelim” şeklinde konuştu.

Başkan Arık, “Pandemiyle mücadele ettiğimiz bu zor günlerin geride kalması dileğiyle, Ramazan Bayramı’nın tüm insanlığa, ülkemize ve ilçemize huzur, mutluluk ve bereket getirmesi, sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmenizi dilerim.” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar