AK Partili Ahmet Yıldız’dan önemli açıklama

AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısındaki sözlerine cevap verdi. Yıldız, yazılı olarak yaptığı açıklamada Denizli’nin Bozkurt ilçesinde yaşanan Atatürk istismarı ve siyasi iftiralar hakkında önemli ifadelere yer verdi.

AK Partili Ahmet Yıldız’dan önemli açıklama

AK Parti Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız’ın basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

Denizli Milletvekili ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü her ortamda savunan bir Diplomat olarak ilçem Bozkurt’ta son günlerde yaşanan Atatürk istismarı ve siyasi iftiraların bugün Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından grup toplantısında yüce meclise taşınmasından dolayı bu basın toplantısını gerçekleştiriyorum.

Özetle, şu anda Hamidiye mahallesi muhtarı olan Mehmet Uygun 10 yıl önce belediye işçisi olarak çalışırken geçirdiği kaza nedeniyle kolunu kaybetmiş, belediyeye açtığı tazminat davası 17 Ekim 2019 tarihinde kesinleşmiştir. Alacaklı Mehmet Uygun, belediyenin ödeme güçlüğünü dikkate alarak, belediyenin üç taksitle ödeme teklifini kabul etmiş ve kendisine 100.000 TL ödenmiştir.

MUHATAP ALINMAMASI ÜZERİNE HACİZ İŞLEMİ UYGULANMIŞTIR

Mehmet Uygun’un söylediğine göre aradan geçen 15 ay sürede başka bir ödeme yapılmaması ve kendinin muhatap alınmaması üzerine 8 Mart 2021 tarihinde Bozkurt Belediye Başkanı’nın makam odasına haciz işlemi uygulanmıştır. Avukatın söylediğine göre hangi eşyaların haczedileceği sorusuna cevaben maddi değeri olan tabloların varsa onların da haciz edileceği söylenince Atatürk resmi gündeme gelmiş ancak maddi değeri olmadığından hacze gerek olmadığını söylemişler. Bu alacaklı, borçlu, avukat ve icra memuru arasında gelişen gelişmelerdir.

Belediye Başkanı Birsen Çelik’in olayı Atatürk istismarı yaparak ve herkese iftira ederek sosyal medyasında paylaşmasına kadar ne benim ne ilçe başkanımızın, ne il başkanımızın, ne davadan ne taraflar arasında yapılan anlaşmadan ne de icra olayından haberimiz olmamıştır. Belediye Başkanı maalesef aşağıdaki sözlerle olayı hem Atatürk istismarına dönüştürdü hem de herkese iftira attı. Siyasi rakiplerine iftira ettiği için bizler de olayı büyütmemek adına sadece alacaklı Mehmet Uygun’un cevabını paylaşmakla yetindik ve ben aşağıda şu paylaşımı yaptım.

İLÇEMİZ HESAPLAŞMALARIN SAHASI DEĞİLDİR

Bugün Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında bu konuyu gündeme getirmesini anlayamadım ve açıkçası üzüldüm.

Biz, ilçemizin kısır tartışmaları ve hesaplaşmaların sahası olmasını istemiyoruz. Esasen ben milletvekili olarak belediye başkanının belediyeyi bu duruma düşürdüğü için kızgınım. Belediyenin nakit ödeme gücü yoksa ki ben öyle düşünmüyorum, aradan geçen uzun sürede bazı çareler arayabilirdi. Hatta kamudan yardım isteyebilirdi.

Ben Atatürkçü bir insan olarak, Atatürk düşmanlığı kadar Atatürk istismarlığını da doğru bulmuyorum. Ama en son istismarlardan biri de bizim ilçemizde gerçekleşti ve grup toplantısında gündeme geldi.

ACIPAYAM’DA YAPIM DESTEKLERİ GERÇEKLEŞTİ

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup konuşmasında 2019 yılında yaşanan deprem sonrasında benim ilçem olan Bozkurt ile Denizli’nin diğer bazı ilçeleri arasında ayrımcılık yapıldığını, belediye başkanının buna rağmen başarılı bir icraat gerçekleştirdiğini öne sürdü. Depremden bir hafta sonra Çevre Şehircilik Baklanımız Murat Kurum ile birlikte Bozkurt ve Çardak’a yaptığımız ziyaretler sırasında ziyaretlerimiz bitmeden Bozkurt Belediyesi’nin hesabına 500.000 TL yatırılmıştır. Esasen kamu kuruluşlarımızın depremden zarar gören Acıpayam, Çardak, Bozkurt ilçelerimize yapılan yardımlar her ilçenin kendi özelliklerine göre şekillendi. Çardak ve Bozkurt ilçelerinde deprem hasarının neredeyse tamamı ilçe merkezlerinde yaşandığı için buradaki yardımlar, kira ödemeleri TOKİ konutlarının bir an önce bitirilmesine yoğunlaştı.

Acıpayam ilçemizde ise hasarın önemli bir bölümü tarım ve hayvancılıkla uğraşan kırsal mahallelerde yaşandığı ve bu afetzedelerimizin tarlalarından ve hayvanlarından ayrılmak istemediğinden yerinde yapım destekleri gerçekleşti.

BOZKURT’TA ÜÇ CAMİ HİÇ PARA ALMADAN YAPILDI

Allah’a şükür Bozkurt TOKİ konutlarını kısa sürede bitirilerek depremzedelere ve hak sahiplerine teslim ettik.

TOKİ Bozkurt projesinde alt yapı ve cami bedeli olan üç buçuk milyon lirayı maliyete dahil etmeyerek ve fiyatlara yansıtmayarak depremzedelere faizsiz kredinin yanında ilave bir destek sağlamış oldu. Ayrıca ilçe merkezinde ağır hasar gören bir cami ile Tutluca mahallesinde yine ağır hasar gören bir caminin arsa sorunlarının çözülmesinden sonra Bozkurt ilçemize üç adet cami hiç para almadan yapmış oldu.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar