AK Partili Cahit Özkan’dan Kadınlar Günü mesajı

AK Parti Grup Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında bir mesaj yayımladı.

AK Partili Cahit Özkan’dan Kadınlar Günü mesajı

Özkan mesajında şu ifadeleri kullandı: “Cenneti annelerin ayakları altına seren bir inancın, cinsiyetler arası adaleti şiar edinmiş bir geleneğin mensubu olarak bizler, kadın ve erkeğin karşılıklı adalet ve hakkaniyet içinde yeryüzünü birlikte imar edeceğine inanıyor ve bunun için çabalıyoruz.

Bu anlayışla, AK Parti olarak göreve geldiğimiz günden bu güne, iş dünyasında, eğitimde, sağlıkta ve diğer tüm alanlarda kadınların statüsünü hak ve adalet eksenli bir anlayışla yükseltmek için önemli çalışmalara imza attık.

Kadın istihdamının önündeki engelleri kaldırarak, kadını hayatın her alanında hak ettiği konuma çıkartacak tedbirleri aldık, imkânları sağladık. En önemlisi de toplumumuzun huzuru, geleceğimizin teminatı için aile birliğinin güçlenmesi yönünde politikalar yürüttük.

Kadına yönelik şiddetle mücadelemizi de çok yönlü, bütüncül bir yaklaşımla “sıfır tolerans” ilkesi ile sürdürüyoruz.

Bu amaçla, birçok anayasal ve yasal reformlar gerçekleştirdik.

ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIZ

2012’de, 81 ilimizde açtığımız “Şiddeti önleme ve izleme merkezlerimizde” bugüne kadar 160 binden fazla kadına, 10 bin erkeğe ve 20 bin çocuğumuza hizmet verdik. 2021–2025 yıllarını kapsayan dördüncü Kadına Yönelik Mücadele Ulusal Eylem Planı’nı hazırladık.

Çünkü kuşu ölen bir çocuğa taziyeye giden bir peygamberin ümmeti olarak bizler, şiddetin her türlüsüne karşıyız.

Bu düşüncelerle, şiddet kurbanı olan, görevleri başında katledilen ve ülkemizin bekası, milletimizin istikbali için şehit olan tüm kadınlarımızı şükranla yâd ediyor; her birine Allah’tan rahmet diliyorum.

Canlarından çok sevdikleri çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren şehit yakınlarımıza sabır temenni ediyor, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü tebrik ediyorum.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar