AK PARTİLİ KADINLARDAN ORTAK “DİLİPAK” AÇIKLAMASI

AK Parti Balıkesir İl Kadın Kolları, Yeni Akit köşe yazarı Abdurrahman Dilipak’ın AK Partili kadınlara yönelik sarf ettiği sözler nedeniyle basın açıklaması düzenledi.

AK PARTİLİ KADINLARDAN ORTAK “DİLİPAK” AÇIKLAMASI

AK Parti Balıkesir Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz’in düzenlediği basın toplantısına AK Parti’nin Balıkesir kadın milletvekilleri Belgin Uygur, Pakize Mutlu Aydemir’in yanı sıra Gençlik Kolları Başkanı Muhammet Zahid Bayram, İl yöneticileri ve Kadın Kolları yönetimi yer aldı.

Ak Parti Balıkesir Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz, gerek parti içinde gerekse de parti dışındaki kitleleri birbirine düşürme çabalarının olduğuna dikkat çekerek; “Son dönemlerde, bazı çevrelerin meseleleri kendi zemininde konuşuyormuş gibi yaparak, bir takım hesaplaşmalar peşinde koştuklarına şahit olmaktayız.

Birileri sebep ve sonuç ilişkisini tamamen yanlış kurgulayarak adeta işi, psikolojik şiddet uygulamaya kadar götürmüşlerdir.

Gezi Parkında yaşananlar misali, gün geçmiyor ki yeni bir bahane ile Partimize yönelik bir saldırı yapmak isteyenler çıkmasın.

Kendilerine göre bazı gerekçeleri öne çıkartarak,partimizin kadınlarına ağır hakaret eden zihniyetin asıl meselesi o günkü gibi 3-5 ağaç değildir.”dedi.

Meral Cengiz, AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kadınları koruyan birçok yasaya imza attığını kaydetti. Cengiz; “Partimizin kurulduğu günden bugüne, 19 yıldır liderimizin kadınlara yönelik duruşu, özel destekleri ve ayrımcılıkla mücadelesi samimi ve güçlü bir şekilde devam etmektedir.

“Kadınlara yönelik ayrımcılık ırkçılıktan beterdir” diyen Ak Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bu inanç ve gayretleri neticesinde dünyanın en büyük kadın örgütünü kurarak, yıldan yıla büyütmeyi başarabilen bir lider olmuştur.

“KADINA YÖNELİK PEK ÇOK DÜZENLEMEYİ AK PARTİ HAYATA GEÇİRDİ”
Ak Parti aile birliğini korumak ve kadına yönelik şiddetle mücadele etmek amacıyla bugüne kadar çok önemli düzenlemeleri hayata geçirmiştir:

Eğitimde, sağlıkta, sosyal politikalar alanında, ekonomide, istihdamda, ayrımcılık ve şiddetle mücadelede, kadını, aileyi ve çocuğu koruyan pek çok yasal düzenlemelerle kadının statüsünü ve toplumdaki yerini dünya standartlarının üzerine çıkartmıştır.”ifadelerini kullandı.

“Hiç kimse mensubu olduğumuz ailelerimizi, partimizi ve camiamızı hakaret ve çirkin yatıştırmalar ile rencide edemez ve incitemez” diyen AK Parti Balıkesir Kadın Kolları Başkanı Meral Cengiz sözlerini şöyle sürdürdü:
“Partimizin içinde bir fitne ve bölünme vesilesi olacağı ümidiyle,
sözde bizimle birlikte siyasi hareketin içindeymiş gibi görünen ama aslında kirlenmiş ve dar zihniyetli gazeteci ve sosyal medya fenomenleri karşısında asla susmadık, susmayız!

Bugün bizlerin bu toplantıyı tertip etmemize neden olan
Kadınlarımıza yönelik ağır hakaretlerle dolu içerik,
artık teşkilatlarımızda bardağı taşıran son damla olmuştur.

İllerimizde partimize ve davamıza gönül veren kadınlarımızın ve ailelerinin tepkilerine rağmen, şu ana kadar herhangi bir pişmanlık, mahcubiyet ve rücu etme çabasının olmadığını görmüş bulunmaktayız.
Aksine inançlarımızın ve değerlerimizin istismarı üzerinden yanıltıcı yazı ve paylaşımlara devam edilmiştir.
Dünyanın her bir köşesine fesatlık, sapkınlık, ahlaksızlık ve azgınlık yaygınlaşırken bizler asla duyarsız kalmadık, kalmayacağız !”

ABDURRAHMAN DİLİPAK’A SUÇ DUYURUSU
Yeni Akit Gazetesi Köşe Yazarı Abdurrahman Dilipak’ı söylemlerinden dolayı eleştiren Başkan Meral Cengiz, suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

“Bizler dışarıdakilerle mücadele ettiğimiz gibi içerideymiş gibi görünenlerle de mücadelemize aynen devam edeceğiz.
Partimizin kadınlarının iffetine ve namusuna yönelik hiçbir hakareti kabul etmemiz mümkün değildir.

Bu sebepten dolayı, AKPARTİ Genel Merkezimiz, Partimizin kadınlarına yönelik hakaret, çirkin yakıştırma ve yazıları ile yapmış olduğu saldırılardan dolayı Yeni Akit Gazetesi köşe yazarı, Abdurrahman Dilipak aleyhine Yargıya başvurmuş olup, hukuki takip için dava açılmış bulunmaktadır.

Bununla birlikte, eş zamanlı olarak Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımız ve 81 İldeki Başkanlıklarımızla birlikte sözkonusu gazeteci hakkında Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunduk.

Partimizin tüm kadınlarına yönelik yaptığı çirkin yakıştırmalar, ağır hakaret ve saldırgan ifadeleriyle suç işlemiştir.
Bugüne kadar en başta liderimize, ailesine ve Partimizin mensuplarına yapılan her türlü saldırıya karşı aynı duyarlılığı göstererek, gerekli hukuki girişimlerde bulunduk.
Dün olduğu gibi bugün de yargısal süreçlerin takipçisi olacağız.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar