Ak Partili Sürekli: “2024’te Büyükşehir’i Cumhur İttifakı kazanacak”

Ak Parti’nin 7. Olağan İzmir İl Kongresi Halkapınar Kapalı Spor Salonu’nda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti. Kongrede adaylık konuşmasını yapan Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Ak Parti’nin yıllardır iktidarı kazanamadığı İzmir’i 2024’te kazanacağını iddia etti.

Ak Partili Sürekli: “2024’te Büyükşehir’i Cumhur İttifakı kazanacak”

Ak Parti’nin 7. Olağan İzmir İl Kongresi Halkapınar Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşti. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla gerçekleşen kongrede, tek aday olarak giren Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli göreve yeniden seçildi. Emniyet güçleri kongre salonunun dört bir tarafında yer alırken kongreye girecek herkese 4 kez arama yapılması dikkat çekti.

Ayrıca kongreye katılacak delegelere, basın mensuplarına ve protokole kongrenin bir gün öncesinden koronavirüs testi yapıldığı öğrenildi. Salona giriş öncesinde koronavirüs test sonuçları kontrol edildi. Salonda binlerce vatandaş yer alırken sosyal mesafe kuralına uyulmaması dikkat çekti. Kongreye Ak Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Ak Parti’nin 2019 yerel seçimlerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Nihat Zeybekci, Ak Partili İzmir Milletvekilleri, Ak Partili Milletvekilleri, Ak Partili il yöneticileri, belediye başkanları, ilçe başkanları ve Ak Parti İzmir Teşkilatı katıldı.

“ANADOLU’NUN İNCİSİ”

Kongrede adaylık konuşmasını yapan Ak Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Ak Parti’nin yıllardır iktidarı kazanamadığı İzmir’i 2024’te kazanacağını söyledi. Sürekli; “Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Genel Başkanımız bana il başkanlığı görevini tevdi ederken ‘Kerem Ali, git İzmir’e 2023, 2024 hazırlıklarını yap’ demişti. Cumhurbaşkanımızın emirlerini yerine getirdik, gece gündüz demeden çalıştık, durmadan da çalışacağız. Hedefimiz büyük; önce 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanımızı, Cumhur İttifakı olarak en yüksek oyla birinci yapacağız, birinci parti olacağız. 2024’te İzmir’de Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere birçok ilçeyi Cumhur İttifakı kazanacak” dedi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ekonomi eski Bakanı Nihat Zeybekci’nin konuşmasında Türkiye’nin 3’üncü büyükşehri olan İzmir için, ‘İzmir’i Türkiye’ye kazandıracak mıyız?’ demesi dikkat çekti. Yerel seçimlerde yaklaşık yüzde 20 oran farkıyla İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığını Cumhuriyet Halk Partili Tunç Soyer’e kaybeden Zeybekci, Ege’nin İncisi olarak tanımlanan İzmir’e ‘Anadolu’nun İncisi’ tanımlamasını kullandı. CHP Belediyeciliğini hedef alan Ak Partili Zeybekci şöyle konuştu: “Anadolu’nun incisi, Türkiye’nin gözbebeği İzmir’i Türkiye’ye kazandıracak mıyız? İzmir Türkiye’ye lazım. İzmir AK Belediyecilik ile tanışacak. Mart 2019 seçimlerinde demiştim; Bunlar bugüne kadar bir şey yapmadı ve yapmayacaklar. İşte 2 yıl geçti taş üstüne taş koydular mı? İzmir’in en küçük derdine çare oldular mı? Türkiye’de başka yerde yağmur yağmıyor mu, İzmir’de yağınca her yer çamur deryasına dönüyor.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar