Akhisar Genç Memur-Sen İlçe Ziyaretleri Devam Ediyor

Akhisar Genç Memur-Sen İlçe Başkanı ve yönetimi Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle din görevlilerini  ziyaret ettiler

Akhisar Genç Memur-Sen İlçe Ziyaretleri Devam Ediyor

Akhisar Genç Memur-Sen İlçe Başkanı Bayram Tekin  ziyaretler hakkında yaptığı konuşmada , “Camiler, İslâm kültürünün önemli merkezlerinden birinidir. Hz. Peygamber de Medine´ye vasıl olur olmaz camii inşa ettirmiştir. Camilerimiz, Müslümanların sadece ibadet ettiği mekânlar değil, aynı zamanda medeniyetimizin ilim, irfan, ahlak, sevgi, saygı, hoşgörü, merhamet, şefkat ve yardımlaşma duygularının geliştiği birer irfan yuvaları olmuştur.

Bu nedenle camiler, bulunduğu toplumun ruhunu ve huzurunu geliştiren en önemli merkezlerdir.

Zengin fakir, amir memur, yaşlı genç herkesi bünyesinde toplayan, aynı safta omuz omuza hep birlikte ibadet ettiğimiz Camilerimizde onurlu bir görev ifa eden Din görevlilerimiz ayrıca

Cemaatle, öğrenciyle, vatandaşla birebir ilgilenmekte, gece gündüz demeden özverili bir şekilde görev yapmaktadir.

Hiçbir ücret talep etmeden gönüllü olarak pandemi döneminde dahi kovid 19 virüsüne aldırmadan hem görev mahallerinde hem  vefa sosyal destek ekiplerinde hem de filyasyon ekiplerinde görev yaparak Allah´ın hikmetini ve hükümlerini anlatan, insanlığa hizmet eden Hz. Peygamber´in yeryüzündeki mirasçıları, gönül elçileri, aydınlatıcı ve rehberleri olmuşlardir.

Topluma rehberlik ve önderlik eden, ilmi, irfanı ve yaşantısıyla örnek olan, mihrabın, minberin ve kürsünün hakkını veren bütün  Din görevlilerimizi Akhisar Genç Memur-Sen yönetimi olarak ziyaret ederek hediyelerini takdim ettik.Bu vesileyle Camiler ve Din Görevlileri Haftasını tebrik ediyor, ebediyete irtihal edenlere Cenab-ı Hak´tan rahmet niyaz ediyorum”dedi.

HABER:ERHAN ÇELİK/MANİSA

 

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar