Altın fiyatları aniden yükseldi! İşte yükselişin ardındaki beklenmeyen gelişme…

ABD Başkanı Joe Biden'in 1,9 trilyon dolarlık korona virüs destek paketinin ABD Temsilciler Meclisi'nden geçmesi ve ABD Doları'nın zayıflaması ile birlikte altın fiyatı birden 1.750 doların üzerine çıktı. Analistlere göre, yukarı hareketin devam etmesi için 1760-1765 dolar desteğinin geçilmesi gerekiyor.

Altın fiyatları aniden yükseldi! İşte yükselişin ardındaki beklenmeyen gelişme…

ABD Doları’nın zayıflaması ve 1,9 trilyon dolar büyüklüğündeki yeni koronavirüs yardım paketinin ABD Temsilciler Meclisi’nden geçmesi altın fiyatında ani bir yükselişe sebep oldu. Cuma günü son 8 ayın en düşük seviyelerini test eden spot altın fiyatı bu sabah 1751,69 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Spot altın fiyatı Cuma günü yüzde 3’ten fazla düşüş göstermişti. Şubat ayı ise Kasım 2016’dan bu yana yaşanan en kötü ay olarak kayıtlara geçmişti. Analistler, ABD Hazine kağıdı getirilerinin aşağı gelmesi ve ABD Doları’nın zayıflamasını altın fiyatına destek verdiğini ifade ediyorlar. Analistler, yukarı hareketin devam için 1760-1765 dolar desteğinin geçilmesi gerektiğini ifade ediyor. Bununla birlikte 1740 doların altına gelinmesi halinde yeniden 1726 dolar desteğinin test edilebileceğini ileri sürüyorlar.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar