Araç Muayene Süreleri Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Uzatıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs tedbirleri doğrultusunda araç muayene sürelerinin uzatıldığı duyuruldu! Peki vatandaşların araç muayenesini yaptırabileceğin son gün ne zaman? Detaylar haberimizin devamında...

Araç Muayene Süreleri Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Uzatıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, koronavirüs tedbirleri doğrultusunda araç muayene sürelerinin uzatıldığı duyuruldu!

Haziranın ilk haftasının ardından başlayan normalleşme süreci içerisinde araç muayene kuyruklarında yoğunluk oluşmaya başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bu yoğunluğun önüne geçilmesi amacıyla, koronavirüs tedbirleri kapsamında araç muayene sürelerini uzatma kararı aldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı araç muayene sürelerinin 30 Eylül’e kadar uzatıldığını duyurdu

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre, normalleşme süreci sonrasında araçlarını muayeneye götüren vatandaşların, muayene istasyonlarında yoğunluk oluşturmalarının önüne geçilmesi ve virüsün vatandaşlara olası etkisinin en aza indirilmesi amacıyla muayene süresinin uzatılması kararı alındı.

Bu kapsamda, muayene süresi 3 Nisan-3 Temmuz tarihlerinde sona eren ve 17 Ağustos’a kadar muayenesi yaptırılamayan araçlar için söz konusu süre 30 Eylül’e kadar uzatıldı.

Yüzde 5’lik gecikme ücreti alınmayacak!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından açıklanan karar doğrultusunda vatandaşların hakları korunacak. Ayrıca araç muayene sürelerini uzatan vatandaşlardan yüzde 5’lik gecikme ücreti alınmayacak. Böylece, bu dönemde 420 bin aracın muayene edilmesi bekleniyor.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar