Araç sahiplerine indirim müjdesi! İşte fiyatlar…

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) tüm araç sahiplerini ilgilendiren önemli bir indirim müjdesi geldi. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, akaryakıt fiyatlarında 17-20 kuruş indirim olacağını bildirdi. İşte Ankara İzmir, İstanbul’da akaryakıt tavan fiyatları…

Araç sahiplerine indirim müjdesi! İşte fiyatlar…

EPDK akaryakıt şirketleri için tavan fiyat uygulamasını devreye sokuyor. Uygulama ile beraber şirketler belirlenen fiyatlardan daha yüksek bir satışa kesinlikle satış yapamayacak. EPDK tarafından belirlenen tavan fiyatlar 2 ay boyunca geçerli olacak. Konu hakkında açıklamalarda bulunan EPDK Başkanı Yılmaz, “Bugün Kurulumuz olağanüstü toplanarak hem tüketicilerimizi hem de sektörümüzün sürdürülebilir ve rekabetçi yapısını korumak için tavan fiyat uygulaması kararı aldı. Kararımızın ardından tavan fiyattan daha aşağı rakamlarda akaryakıt satışı, daha fazla fiyat rekabeti bekliyoruz. Fiyatlarda 17 ila 20 kuruşluk indirimler olacak. Ancak kimse tavan fiyattan bir kuruş pahalı satamayacak” ifadelerini kullandı. Söz konusu indirimin bu geceden itibaren başlayacağı açıklandı.

İZMİR, İSTANBUL VE ANKARA’DA FİYATLAR NE DURUMDA?

Ankara İzmir ve İstanbul için tavan fiyatlar ortaya çıktı. Ankara’da benzin litresi 7,13 TL, İstanbul’da (Anadolu) benzin litre fiyatı 7,08 TL, İstanbul’da (Avrupa) benzin litre fiyatı 7,07 TL, İzmir’de benzinin litre fiyatı 7,16 TL’ olarak belirlendi. Ankara’da motorin litre fiyatı 6,49 TL, İstanbul’da (Anadolu) motorin litre fiyatı 7,08 TL, İstanbul’da (Avrupa) motorin litre fiyatı 6,43 TL, İzmir’de motorin litre fiyatı 6,52 TL olarak belirlendi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar