ASKİ Çine’de Sondaj Çalışması Yaptı

Aydın Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ASKİ) ekipleri bir mahallede daha sondaj çalışması gerçekleştirdi.

ASKİ Çine’de Sondaj Çalışması Yaptı

Çine’nin Bedirler Mahallesi’nde yapılan sondajla çıkarılan su mahallelilere büyük sevinç yaşatırken mahalle muhtarı Bekir Abalı suyun mahallenin 40-50 yıllık ihtiyacını gideceğini söyleyip yapılan çalışmalar için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.

Sondaj çalışmasının 100 metreye kadar yapıldığını, suyu ise 55. metreden aldıklarını söyleyen Abalı, böylelikle mahallenin su ihtiyacının çok uzun yıllar giderileceğini ifade etti. Abalı “Suyun olduğu yerde hayat oluyor. Sondaj talebimizi dilekçeyle ASKİ’ye ilettikten sonra ekiplerimiz kısa sürede gelerek sondaj çalışmasını gerçekleştirdi. Mutlu sona kavuştuk. Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ ekipleriyle iletişimimiz mükemmel. Bizleri hiç üzmüyorlar, bütün taleplerimizi yerine getiriyorlar. Mahallemizin bir talebi olduğunda yetkililere 7 gün 24 saat ulaşabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Mahallenin dağlık arazide dağınık bir yapıda olduğunun altını çizen muhtar Abalı, suyun mahallenin en yüksek evlerine dahi kolaylıkla ulaştırılabildiğini söyledi.

Mahallelilerin suyun bulunmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirten Abalı “Mahalleliler olarak başta Başkan Çerçioğlu başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

 

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar