AVRUPA BİRLİĞİ LEADER PROJESİ’NDEN SERİNHİSAR’A 2 MİLYON TL’LİK DESTEK!

AVRUPA BİRLİĞİ LEADER PROJESİ’NDEN SERİNHİSAR’A 2 MİLYON TL’LİK DESTEK!

Serinhisar’da 2019 yılında yaklaşık 6 ay süren yoğun bir mesai ile hazırlanan “Avrupa Birliği Leader Yaklaşımı Kırsal Kalkınma Projesi” başvurusu onaylandı. Başkan Hüseyin Gemi,” Leader Projesi 3,5 sene sürecek ve Avrupa Birliği IPARD bütçesinden yaklaşık 2 milyon TL’lik bir kaynak ilçemizin kalkınması için yapacağımız projelerde ve faaliyetlerde kullanılacak” dedi.

AB ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “Leader Tedbiri Farkındalık Yaratma ve Yerel Halkı Harekete Geçirme Teknik Destek Projesi” başvuru sonuçları açıklandı ve başvurusu onaylanan Serinhisar Belediye Başkanı Hüseyin Gemi açıklamalarda bulundu.

2019 Haziran ayı itibarı ile Leader Yaklaşımı Projesi için çalışmalara başladıklarını belirten Başkan Gemi, “Leader Yaklaşımı Projesi, ilçemiz için hayata geçirmeyi planladığımız kalkınma projelerimiz ile son derece uyumlu. Yol haritasının detaylılığı, uygulama süresinin uzunluğu ve yüksek bütçesi nedeniyle bu projeyi önemsedik ve dört elle sarıldık.” dedi.

50 BAŞVURU ARASINDA 8. SIRADA YER ALDI

Başkan Hüseyin Gemi şöyle devam etti: Kızılhisar Yerel Eylem Grubu Derneği (KIYEG) ekibimizle; 6 ay boyunca, gece gündüz demeden ciddi mesai ve emek harcadık. Ve Türkiye’den yapılan 50 başvuru içerisinde 8. sırada yer alarak emeklerimizin karşılığını aldık. Bu başarıda payı olan; proje ekibime, proje süreçlerine katkı koyan kamu kurumlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, üreticilerimize ve vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Leader Projesi ile; ilçemizin potansiyelini ve kapasitesini uluslararası kaynaklar ile destekleyerek yeni gelir kaynakları yaratmayı, üretimde verimliliği arttırmayı ve halkımızın yaşam kalitesini iyileştirmeyi hedefliyoruz, ilçemize hayırlı uğurlu olsun.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar