Avrupa Kadın Boks Şampiyonu Ege Tv Stüdyolarındaydı!

Avrupa kadın boks şampiyonu Elif Delişmen, Ege tv ekranlarına açıklamalarda bulundu.

Avrupa Kadın Boks Şampiyonu Ege Tv Stüdyolarındaydı!

Avrupa kadın boks şampiyonu Elif Delişmen, Ege tv’ye özel açıklamalarda bulundu. Spora teşviğin öneminden bahseden milli sporcu ”Kadınlar isterse her şeyi yapabilir yemek de yapar, boks maçına da çıkar” dedi. Türkiye’de boksun yanlış aksedildiğini ifade eden millli sporcu, boksun bir dövüş sanatı değil savunma sanatı olduğunu söyledi.Boksun tüm dünyada yanlış aksedildiğini ifade eden genç sporcu kadınların şu anda belki de en çok ihtiyacı olan sporlardan birinin ”Boks” olduğunu ifade etti.

Birçok başarıya imza atmış olan milli sporcu, asıl hedefinin olimpiyat madalyası olduğunu, bayrak için ringte olmayı asla bırakmayacağını ifade etti. ”Ülkemi en iyi şekilde temsil edeceğim,ülkemle gurur duyuyorum ve sonuna kadar gideceğim” diyen milli sporcu, başarılarına yenisini eklemek için her gün saatlerce antrenman yaptığını söyledi.

Herhangi bir sponsor teklifi almadığını ifade eden şampiyon, ”Sponsor teklifi gelse mutlaka değerlendirirdim ama gelmedi,inanın ki çok zor şartlar altında hazırlanıyorum.Eldivenlerim oldukça eskidi,ayakkabılarım eskidi,zor şartlar altında çabalamaya devam ediyorum.Dişliğim dahi şu an diş yapıma uygun değil” dedi.

 

Maddi ve manevi açıdan spora teşviğin artması gerektiğini belirten şampiyon, ”Sponsor tekliflerine açığım.Ben ülkemi çok seviyorum bu bayrak uğruna ringe çıkıyorum.Şampiyon olduğum gün o bayrağı göğe kaldırmanın verdiği gururu size anlatamam, ama destekleri de bekliyorum.”  ifadelerini kullandı.

 

Paylaş:

Avrupa Kadın Boks Şampiyonu Ege Tv Stüdyolarındaydı!” için bir yorum yapıldı

  1. Başarılar.Senin gibi gençlerin elinden tutmak dahada ileriye taşımak lazım.Senin gibi gençler her aman gururumuz olmuştur.Doğru diyorsun spora ve sporcuya her zaman en güçlü şekilde sahip çıkmak ve teşvik etmek lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar