AYDIN-DENİZLİ OTOYOL İHALESİ ÖNCESİ MEMİŞOĞLU’NDAN AÇIKLAMA!

AYDIN-DENİZLİ OTOYOL İHALESİ ÖNCESİ MEMİŞOĞLU’NDAN AÇIKLAMA!

Son yıllarda Denizli’nin son derece önemsediği ve her fırsatta talep olarak dile getirdiği Denizli –Aydın otoyolunun ihalesi bilindiği gibi geçen ay, 3 Temmuz 2020’ye ertelenmişti. Denizli Platformu Sözcüsü DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu:”Otoyol ihalesinin sonuçlanmasını ve bir an önce çalışmaların başlamasını talep ediyoruz. “dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, yap-işlet-devret modeliyle ihale edilmek üzere 11 Haziran’da ihalesinin yapılacağını açıkladığı Aydın Denizli Otoyolu Projesi’nin ihalesi tarihi ve saati 3 Temmuz 2020 saat 10:30 olarak değiştirilmişti.

İhale öncesi Denizli Platformu Sözcüsü DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu bir açıklamaya yaparak;”Denizli, Türkiye’nin dünyaya açılan kapılarından bir tanesidir. Bu durum, hem ihracattaki etkinliğinden hem de turizmdeki önemli rolünden kaynaklanmaktadır.  Şehrimiz, Denizli-Aydın otobanın bir an önce tamamlanması talebini her fırsatta yenilerken aslında, ülkemiz dış ticaretine daha fazla katkı sağlamayı, daha fazla istihdam üretmeyi; turizm ya da ticaret amacıyla yurtdışından gelen misafirlerini daha fazla ağırlamayı hedeflemektedir. Hepimiz inanıyoruz ki otoyol projesinin tamamlanması Denizliliye daha konforlu bir ulaşım imkanı sağlamanın çok çok ötesinde bir amaca, ülkemiz ekonomisine daha fazla katkı sağlanmasına hizmet edecektir. Doğrusu yeni bir erteleme olması halinde, ilimizde yaşanacak hayal kırıklığının tarifi kolay değildir. Beklentimizi net bir şekilde bir kez daha tüm kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. 3 Temmuz 2020 Cuma günü, otoyol ihalesinin sonuçlanmasını ve bir an önce çalışmaların başlamasını talep ediyoruz. “dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir