AYDIN-DENİZLİ OTOYOLU İHALESİ YİNE ERTELENDİ

AYDIN-DENİZLİ OTOYOLU İHALESİ YİNE ERTELENDİ

Aydın-Denizli Otoyolu ihalesi bir kez daha ertelendi. 11 Haziran’da yapılacağı açıklanan ihalenin tarihi 3 Temmuz’a ertelendi.

Denizli Aydın Otoyolu ihalesi bir kez daha ertelendi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü’nün Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, yap-işlet-devret modeliyle ihale edilmek üzere 11 Haziran’da ihalesinin yapılacağını açıkladığı Aydın Denizli Otoyolu Projesi’nin ihalesi tarihi ve saati 3 Temmuz 2020 saat 10:30 olarak değiştirildi.

DEGİAD TAKİPÇİSİ OLACAĞINI AÇIKLAMIŞTI

Özellikle ihracatçının büyük beklentisi olan ihalenin yine ertelenmesi nasıl tepkilere yol açacak merakla bekleniyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 7 Haziran Pazar günü yaptığı açıklamada Türkiye’nin iki turizm merkezi İzmir ve Antalya’yı birbirine bağlayacak otoyol projesinin 154 kilometrelik Aydın-Denizli Otoyolu ayağının ihalesine 11 Haziran’da çıkılacağını bildirmesinin ardından DEGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Urhan, önümüzdeki günlerde yapılacak olan Aydın-Denizli Otoyol Projesi ihalesinin takipçisi olduklarını söylemişti.

PROJENİN KAPSAMI

Devletin yap işlet devret modeliyle yaptıracağı Aydın-Denizli otoyolu. Proje, İzmir ile Antalya’yı birbirine bağlayacak büyük otoyolun 163 km uzunluğundaki ikinci etabını oluşturuyor. (Bu uzunluğun 140 km’si otoyol, 23 km’si bağlantı yolu)

8.ERTELEME OLDU

Sözcü Gaztesi yazarı Çiğdem Toker’in köşesinde gündeme aldığı Aydın-Denizli Otoyolu için;”Aydın-Denizli otoyolu için bugüne kadar, takip edebildiğim kadarıyla sadece yap işlet devret modelli dört ihale yapıldı. Dördü de iptal edildi. Bir de erteleme var. Dahası Aydın-Denizli için daha önceki yıllarda da Kamu İhale Kanunu’na göre de açılıp iptal edilmiş üç ihale olduğunu yerel basın haberlerinde okumak mümkün.”ifadelerini kullanarak ihalenin iptal ve erteleme sürecine dikkat çekti. Son erteleme kararı ile ihale 8. kez ertelenmiş oldu.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar