AYDIN SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK ‘DAYANIŞMA’

AYDIN SAĞLIK MÜDÜRÜNDEN TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLACAK ‘DAYANIŞMA’

Korona virüs salgınında Türkiye’de vaka sayısının ortalamanın çok az altında olduğu ve Sağlık Bakanlığı tarafından “takdir” edilen Aydın Sağlık Müdürlüğü Türkiye’de örnek olacak bir yardımlaşma ve dayanışmaya imza attı.

Aydın Sağlık Müdürü Osman Açıkgöz’ün önerisi ve duyurusuyla “gönüllülük” esasına dayalı olarak yapılacak dayanışma ile Aydın Sağlık Müdürlüğü bünyesinde 4-D’li olarak çalışan personele kadrolu ve ve ek ödeme olan doktorlar maddi yardım yapacak.

Aydın Sağlık Müdür Osaman Açıkgöz, Aydın’daki tüm devlet hastanelerine gönderdiği yazıda,  Kovit 19 süreci içinde tüm idareci ve hastane çalışanlarının büyük özveri ile çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Açıkgöz, yazsında şu ifadelere yer verdi: “​Değerli çalışma arkadaşlarım, Covid 19 sürecinde hep beraber büyük özveri ile görevlerini yapan 4/D statü kapsamında çalışan arkadaşlarımızın gösterdikleri özverinin simgesel bir yansıması olarak bayram öncesi gönüllerinde sıcak bir dokunuş oluşturmak amacıyla bir organizasyon planlanmıştır. Sağlık Müdürlüğümüzce ek ödemeler  en üst düzeyden dağıtılacak olup, tüm sağlık tesislerimizde plan dahilinde bir havuz oluşturarak GÖNÜLLÜLÜK esas alınarak ek ödemelerimizden  200 tl (iki yüz Türk Liralık) kısmını 4/D statü kapsamında çalışan arkadaşlarımızla paylaşılmak  üzere planlama yapılması hususunda  göstereceğiniz hassasiyet ve yardımseverlik için şimdiden teşekkür eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.”

DOKTORLARA EN ÜST SEVİYEDEN ÖDEME

Öte yandan Aydın Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalışan doktorların ilk kez en üst seviyeden ek ödeme alacağı ve bunun da Türkiye’de örnek olacağı öğrenildi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar