AYNI KADERİ PAYLAŞTILAR, AYNI MEZARLIĞA DEFNEDİLDİLER

AYNI KADERİ PAYLAŞTILAR, AYNI MEZARLIĞA DEFNEDİLDİLER

Denizli’de kas hastalığı 1 can daha aldı. 7 aydır yatağa bağlı yaşamını sürdüren 19 yaşındaki Ozan Şimşek, hastalığa yenik düştü. PAÜ Elektronik Mühendisliği birinci sınıf öğrencisi olan Şimşek’in en yakın arkadaşı olan Kubilay Yiğit’in de aynı hastalıktan Ocak ayında yaşamını yitirdiği, iki arkadaş da Çakmak Mezarlığında toprağa verildi.

Denizli’de 2 yaşında yakalandığı kas hastalığı sonucu hareket yeteneğini büyük ölçüde kaybeden 19 yaşındaki sağlığına kavuşup tekrar yürümek isterken, dün hayatını kaybetti.

Denizli’de 19 yaşındaki Ozan Şimşek, doğuştan bu yana mücadele ettiği kas hastalığına karşı savaşını kaybetti. 1,5-2 yaşlarındayken hastalığı ortaya çıkan Şimşek, 7 ay öncesine kadar hayatına tek başına devam ediyordu. Çok zeki bir öğrenci olan Şimşek, Fen Lisesini bitirdikten sonra eğitim öğretim sezonu başında PAÜ Elektronik Mühendisliği bölümünü kazanmıştı. İlk yılında başarılı bir dönem geçiren Şimşek’in hayatı 7 ay önce yatağa mahkum olması ile altüst oldu.

İLİK NAKLİ OLDU AMA

İstanbul’da özel bir hastanede ilik nakli olan Şimşek’in, yapılan tüm tedavilere cevap vermediği öğrenilirken, kas hastalığı ile mücadelesinde evinde geçen gün rahatsızlandı. Hemen özel bir hastanede tedavi altına alınan Suzan ve Halil Şimşek çiftinin 3 çocuklardan en küçüğü olan 19 yaşındaki genç, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen gece saatlerinde hayatını kaybetti. Ailesinin hayatta tutmak için uzun süredir mücadele ettiği Şimşek’in en yakın arkadaşı ile aynı kaderi paylaştığı ortaya çıktı.

AYNI KADERİ PAYLAŞTILAR AYNI MEZARLIĞA GÖMÜLDÜLER

Şimşek’in aynı kaderi paylaşan 16 yaşındaki Kubilay Yiğit’in kas hastalığı nedeniyle Ocak ayında hayatını kaybettiği öğrenildi. Çakmak Mezarlığında defnedilen Yiğit’in ardından Halil-Suzan Şimşek çiftinin 3 çocuğundan en küçük çocuğu olan Ozan Şimşek, kılınan cenaze namazının ardından aynı mezarlıkta toprağa verildi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar