Ayvalık’ta direksiyon başında hayatını kaybetti

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde bir adam direksiyon başında kalp krizi geçirdi. Sürücü tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Ayvalık’ta direksiyon başında hayatını kaybetti

Sokağa çıkma kısıtlamasının başladığı saat 21.00 sıralarında özel bir otomobil, ilçe merkezindeki Cumhuriyet Meydanı’nda polis uygulama noktasına girdiği sırada kaldırıma çıkarak durabildi.

Hemen harekete geçen polis ve bekçiler, direksiyon başındaki 65 yaşındaki Ahmet Yanık isimli sürücünün kalp krizi geçirdiğini fark etti. 112 Acil Yardım ekiplerine haber veren polis ve bekçiler sürücü Yanık’ı araçtan dışarı çıkararak kalp masajı yapmaya başladı.

POLİS MÜDAHALESİYLE BİR SÜRE HAYATTA KALDI

112 sağlık ekipleri gelinceye kadar hummalı bir şekilde kalp masajını sürdüren polis ve bekçiler solunumu ve nabzı minimuma düşen talihsiz sürücüyü hayatta tutabilmeyi başardı. Ekiplerin müdahalesi sırasında, yoldan geçerken durumu gören ve sağlıkçı olduğu öğrenilen bir vatandaş da sağlık ekiplerine yardımcı oldu.

Nabzı ve solunumu durma noktasına gelen Ahmet Yanık, polis ve bekçilerin de yardımıyla ambulansa konularak Ayvalık Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Sürücü Yanık’ın hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar