Babadağ Belediyesi’nden Bin Metreküplük Sulama Havuzu

Babadağ Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısını Mollaahmetler Mahallesinde gerçekleştirdi. Meclis toplantısının ardından Mollaahmetler Mahallesinde yapılan sulama havuzunu CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca Başkan Atlı yerinde inceledi. Havuz ilçede sulama sorununa önemli bir çözüm noktası olacak.

Babadağ Belediyesi’nden Bin Metreküplük Sulama Havuzu

Babadağ Belediyesi Haziran ayı toplantısı, Mollaahmetler Mahallesinde bulunan parkta halk ile içiçe gerçekleşti. Başkan Ali Atlı’nın pandemi öncesi hayata geçirdiği sosyal belediyecilik projeleri arasında yer alan uygulama yeni normalde de devam etti.

Meclis toplantısının tamamlanmasının ardından bölge halkının ihtiyaçlarından biri olan sulama havuzunda devam eden çalışmalar yerinde incelendi. Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın katılımı ile suluma havuzu incelendi ve çalışmalar başlatıldı.

“Babadağ Belediyesi Kuraklığa Karşı Vatandaşlarının Yanında”

Sahada incelemelerde bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca “Burada yaklaşık 10 km uzunlukta tarım arazisi var. Yeterli sulanabildiğinde çok çeşitli ürünler elde edilebilir. Bu nedenle Babadağ Belediyemiz buraya sulama havuzu yapıyor. Babadağ Belediyemiz buranın su yönetimini daha iyi sağlamaya çalıyor. Kuraklığa karşı vatandaşlarımın her zaman yanında olduğunu gösteriyor.

Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Geleceği görmek ve gelecekte yaşanacak su krizlerine karşı önlem almak derman belediyecilik anlayışımız için oldukça önemlidir. Bu anlamda yapılan çalışmanın diğer belediyelere örnek olmasını diliyorum” dedi.

 

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar