BAKAN KOCA, DENİZLİ’NİN VAKA HARİTASINI PAYLAŞTI

BAKAN KOCA, DENİZLİ’NİN VAKA HARİTASINI PAYLAŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı basın açıklamasında Denizli’nin korona virüs haritasını paylaştı. Haritada vaka dağılımının merkezde öbeklendiği görüldü.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, her hafta Salı ve Cuma günleri gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısı sonrası basın açıklamasın Türkiye’deki korona virüs salgını bilançosunu açıkladı. Her toplantıda başka bir ilden vaka haritası paylaşan Bakan Koca, bu toplantıda Denizli, Eskişehir ve Erzincan’ın haritalarını kamuoyu ile paylaştı.

TÜRKİYE’DE KORONA VİRÜS BİLANÇOSU

Bakan Koca’ın paylaştığı tabloya göre, bugün 40 bin 270 test yapıldığı Korona virüs salgını nedeniyle son 24 saaatte 126 vatandaşın hayatını kaybettiğini açıkladı. Bakan Koca, 4 bin 353 yeni tanının olduğunu belirtti. Ayrıca bugün iyileşen hasta sayısını 1542 kişi olarak açıkladı.Yoğun bakım sayısı 1845, entübe hasta sayısı 1014 ve toplam iyileşen hasta sayısı 8 bin 631 olarak kayıtlara geçti.Bakan Koca’nın yaptığı son açıklamasının ardından Türkiye’deki vaka sayısı 78 bin 546’a, vefat sayısı ise 1769’e ulaşmış oldu. Türkiye’de bugüne kadar 558 bin 413 test yapıldı.

DENİZLİ HARİTASINI PAYLAŞTI

Bakan Koca’nın paylaştığı Denizli’nin korona virüs vaka haritasında, vaka yoğunluğunun merkezde oluştuğu görüldü. İlçelerde de sarı ışıkların dağılımı haritaya yansıdı. Denizli’nin vaka sayısı net olarak açıklanmadı.

İŞTE DENİZLİ’NİN KORONA VİRÜS VAKA HARİTASI

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar