BAKAN KOCA’DAN KORONA AÇIKLAMASI

BAKAN KOCA’DAN KORONA AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Korona virüs ile mücadelede bugünkü resmi rakamları açıkladı. Son 24 saatte 293 yeni tanının konduğunu, 7 kişinin de hayatını kaybettiğini açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamasında, “Son 24 saatte 3.672 test sonuçlandı. 293 yeni tanı kondu. Çabalarımıza rağmen, hastalığa yenik düşen 7 insanımız daha oldu” ifadelerine yer verdi.

BAKAN KOCA’DAN GENÇLERE UYARI

Bakan Koca açıklamasının devamında gençlere uyarıda bulundu. Koca; “Gençlere uyarımız var: Salgının dışında değilsiniz. Hayatınızı yavaşlatın. Risk ortamına girmeyin. Riski evinize taşımayın. Evde kalın. Hayat eve sığar” dedi.

‘ŞİMDİKİ GENÇLER’, SİZE BÖYLE SÖYLEYENLERE KOZ VERİYORSUNUZ

Bakan Koca, gençlere seslendiği bir paylaşımda daha bulundu sosyal medya hesabından. Paylaşımda; “Şimdiki gençler… Size böyle başlayanların eline bugünlerde koz veriyorsunuz : ) Korona virüs konusunda fazlasıyla dikkatli olmanızı bekliyorum. Hayat demek, hareket demek. Eyvallah. Fakat bir süreliğine başka bir moda geçiyoruz. Özgürlük evimizde. Hayat eve sığar” ifadeleri dikkat çekti. 

1529 VAKA, 37 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Açıklanan bu veriler ile birlikte Türkiye’de Korona Virüs vakası 1529’a hayatını kaybeden vatandaş sayısı ise 37’ye yükseldi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar