BAKAN SOYLU, OTOBÜS SEYAHATLERİ KARARINI AÇIKLADI

BAKAN SOYLU, OTOBÜS SEYAHATLERİ KARARINI AÇIKLADI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, korona virüsle mücadele kapsamında, otobüs seyahatlerinin kısıtlanacağını ve hafta sonu, pazar mesire alanları, ören yerleri, ormanlar, piknik alanları ve sahil kenarlarında; yürümek, koşmak, spor yapmak, balık tutmak dahil olmak üzere pek çok aktivitenin yasaklandığını açıkladı.

Bakan Soylu’nun açıklamalarından satır başları;

Bakan Soylu: “Bu akşam bir tedbir daha getireceğiz. Otobüs seyahatlerini tamamen kısıtlıyoruz. Tüm otogarlardaki otobüs seyahatleriyle ilgili izne bağlı olmadan, mücbir sebep olmadan, emniyet jandarma olacak, zorunlu sebep olmadan sefer yaptırmayacağız.”

Bu geceden itibaren cumartesi, pazar mesire alanları ören yerleri, ormanlar, piknik alanları, sahil kenarlarında; yürümek, koşmak, spor yapmak, balık tutmak dahil olmak üzere yasaklıyoruz. Tüm Türkiye’de bu geceden itibaren geçerli.

HAFTA SONU SAHİL VE PİKNİK YERLERİ YASAK

Pazartesi’den itibaren ilgili valiler isterlerse kendilerine bu yasağı yayabilecekler. Cumartesi ve Pazar günleri özellikle yasaklanacak.”

MÜLTECİLERİN DURUMU

Edirne’de Pazarkule’yi boşalttık, mültecileri oradan aldık. 9 vilayete götürdük. Dün akşam itibariyle sabaha kadar operasyon yaptık. 5 bin 800 mülteciyi boşalttık. Tedbiren yaptık. Kimse kendini rahat hissetmesin, bu risk geçtiği zaman kim gitmek istiyorsa biz ‘hayır’ demeyiz. İnsani olarak ve tedbir açısından yaptık.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir