Bakanlık, İzmir’deki skandal görüntüler sonrası inceleme başlattı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İzmir'de özel bir engelli bakım merkezindeki şiddet görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından inceleme başlatıldığı ve olaya karışanlarla ilgili suç duyurusunda bulunulduğu açıkladı.

Bakanlık, İzmir’deki skandal görüntüler sonrası inceleme başlattı

İzmir’de, özel bir engelli bakım merkezinde yaşanan şiddetin görüntüleri ortaya çıkmış, görüntüler çokça tartışılmıştı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan konuya dair yapılan yazılı açıklamada, bahsi geçen görüntülerdeki Engelli Bakım Merkezi’nin özel bir kuruluş olduğu aktarıldı. Görüntülerdeki engellinin 2020 Temmuz ayından itibaren farklı bir engelli bakım merkezinde hizmet aldığı ifade edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Olayın tespit edilmesinin ardından söz konusu engelli bakım merkezi ve 3 çalışan hakkında İl Müdürlüğümüz tarafından derhal inceleme başlatılmıştır. Ayrıca olaya karışan çalışanlarla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. Bakım ihtiyacı olan engellilerimizi örseleyecek, zarar verecek bu davranışın en ağır cezayı alması için süreç Bakanlığımız tarafından titizlikle takip edilecektir”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar