BAKLAN VE ÇAL’I DOLU VURDU! 22 BİN DEKAR ALAN ZARAR GÖRDÜ!

BAKLAN VE ÇAL’I DOLU VURDU! 22 BİN DEKAR ALAN ZARAR GÖRDÜ!

Denizli’de aniden değişen hava sıcaklığı Çal ve Baklan üreticilerini vurdu. Önce don olayının meydana geldiği 2 ilçeyi şimdi de dolu vurdu. 2 bölgede yaklaşık 22 bin dekar alan zarar gördü.

Olayın ardından Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya ve İl Müdür Yardımcısı Nejdet Demir Baklan ve Çal İlçesinde, dolu zararının etkili olduğu yerlerde incelemelerde bulundu.  Müdür Erkaya zarar tespit çalışmalarının devam ettiğini şu ana kadar 22 bin dekar alanın zarar gördüğünün tespitinin yapıldığını söyledi.

Müdür Erkaya yaptığı açıklamada; “Baklan ve Çal ilçemizde çiftçilerimizi ziyaret ettik. Dolu yağışı nedeniyle zarar gören alanlarda incelemelerde bulunduk. Zarar tespit çalışmaları başlatıldı. 20-22 bin dekarlık mısır, arpa, ayçiçeği, bağ ve haşaş alanı zarar görmüş durumda. Çiftçimizin mağduriyet yaşamaması için çalışmalarımız devam edecek. Zararlar tespit edilip, gerekli yerlere iletilecek” ifadelerine yer verdi.

ÇİFTÇİ EKONOMİK DESTEK BEKLİYOR

Öte yandan zarara uğrayan çiftçiler, destek beklediklerini belirtti. Devletten borç ertelemesi ve ekonomik destek talebinde bulundu.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar