BALIKESİR BELEDİYE BAŞKANI’NDAN EGE TV’YE ÖZEL KORONA AÇIKLAMASI

BALIKESİR BELEDİYE BAŞKANI’NDAN EGE TV’YE ÖZEL KORONA AÇIKLAMASI

EGE TV Yönetim Kurulu Başkanı Adem Erdağı ve Balıkesir Temsilcisi Bülent Yağcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. EGE TV ailesine çalışmalarında başarılar dileyen Başkan Yılmaz dünyanın ve Türkiye’nin gündeminde olan korona ile ilgili açıklamalarda da bulundu.

Ege bölgesinin tek televizyonu olan EGE TV, Balıkesir’de de hizmet veriyor. EGE TV Yönetim Kurulu Başkanı Adem Erdağı ve Balıkesir Temsilcisi Bülent Yağcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı makamında ziyaret etti. Başkan Yılmaz’a kente dair projelerini aktaran EGE TV Yönetim Kurulu Başkanı Adem Erdağı; “Bütün dünyanın gündemi korona virüs iken bizlere zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Sizlere bu yolculukta başarılar diliyoruz. Bizler de EGE TV olarak bölgemizin, ülkemizin gündemini ekranlarımıza taşımaya devam ediyoruz. Sizlerin de desteği ile Balıkesir’e hizmet etmeye geldik. 10 yıldır aslında Balıkesir’deyiz. Çok sayıda yayınlar yaptık. Bundan sonra inşallah sürekli buradayız” dedi.Başkan Yılmaz, ziyaretlerinden dolayı Adem Erdağı ve Bülent Yağcı’ya teşekkür etti. EGE TV ailesine çalışmalarında başarılar diledi.

“BALIKESİR’DE VAKA SAYISI BİR ELİN PARMAKLARINI GEÇMİYOR”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, dünyanın ve Türkiye’nin en önemli gündem maddesi olan Korona Virüs’e dair de açıklamalarda bulundu. Balıkesir’de yürütülen tedbir çalışmalarını aktaran Başkan Yılmaz; “Balıkesirimizde 1 milyon 260 bin kişi yaşıyor. 20 ilçemiz var. 960 kırsal mahallemiz, 1130 tane mahallemiz var. Teşekküllü hastanelerimiz, sağlık ocaklarımız her an hizmete açık. Korona ile ilgili ilk duyumların geldiği andan itibaren Bakanlığımızın yaptığı açıklamalara müteakip Hıfzıssıhha Kurulumuzu kurduk. Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen ben de kurul üyesiyim. Bakanlıklarımızın aldıkları kararları şehrimizde hızla uyguladık. Güzel bir iş birliği var. 20 kaymakamımız, ilçe belediye başkanlarımız ve daire başkanlarımızla sanki tek bir vücut gibi hareket etmeyi başarabiliyoruz. Balıkesir’de Valimizin başkanlığında Kovid-19 ile ilgili sürekli açıklamalar yapılıyor. Şu anda Balıkesir’de salgın hastalıkla ilgili teşhis sayısı bir elin parmaklarından fazla değil. Onlar da karantina altına alındı. Sürekli testler yapılıyor. Halkta genel olarak sanki çok fazla insana bulaşmış, tedavisi sürüyor gibi algılar var. Ama Balıkesir bu konuda şanslı. Vatandaşlarımız duyarlı. 65 yaş ve üstü vatandaşlara da sınırlama geldikten sonra vaka sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar oldu. Bu konuda çok fazla spekülasyon var. Vatandaşlarımız itibar etmesinler. Bakanlığımızın ve valiliğimizin yaptığı açıklamaları dikkate alsınlar” dedi.

“EKİPLERİMİZ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN SEFERBER OLDU”

“Büyükşehir olarak o günden bugüne hijyen ortamı sağlamak için 900 tonun üstünde dezenfekte çalışması yaptık” diyen Başkan Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: “İnsanlarımızın yoğun olduğu noktaları sürekli dezenfekte ediyoruz. Hayatın devam ettiği her yerde bazen günde 3 bazen de 4 defa ilaçlama yapıyoruz. Dezenfektan madde alımı ile ilgili bir sıkıntı da yaşamıyoruz. Bandırma’da bir meslek lisemiz bunu üretiyor. Biz daha önceden sipariş verdiğimiz için temin sıkıntısı yaşamıyoruz. 50 ilaçlama ekibimizle şehrimizin her yerinde çalışmalarımız sürüyor. Maske ve elbise noktasında da bir sıkıntımız olmadı. Elimizdekilerin üzerine iyi bir bütçe açarak devletin isteyen kurumlarına dağıtılmak üzere maske ve elbiseler aldık. Şu anda depolarımızda maske, elbise ve dezenfektan malzemelerin hepsi mevcut. Sürecin bitmesini bekliyoruz. Vatandaşlarımıza duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyoruz. Ekiplerimiz 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız için seferber olmuş durumdalar.”

EVDE KAL BALIKESİR!

Başkan Yılmaz vatandaşlara seslenerek; “Değerli hemşerilerim problem küresel. Sorunları ulusal bazda çözmemiz gerekiyor. Bizler de yerelde üzerimize düşen görevi bireysel yapmalıyız. Zorunlu olmadıkça dışarıya çıkmayalım. Kişisel bakımımıza dikkat edelim. Yaşlılarımızla beraber bu süreci çok iyi bir şekilde atlatmamız gerekiyor. Genciz diye düşünmeyelim. Evde kalalım. Zorunda kalmadıkça dışarı çıkmayalım. Çıkarken de gerekli önlemleri alalım. Evde kal Balıkesir” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar