BAŞKAN AKSUN: “KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

BAŞKAN AKSUN: “KURBAN BAYRAMINIZ MÜBAREK OLSUN”

Başkan Aksun yayımladığı mesajında; “Yüce Allah’a manen yaklaşmanın en yoğun olarak hissedildiği seçkin günlerden olan Mübarek Kurban Bayramına kavuşmanın sevinci ve mutluluğu içerisindeyiz. Rahmet ve bereketin cömertçe dağıtıldığı bir zamana da işaret eden bayramlar bizler için yaratana yaklaşmak için bir fırsattır. O’nun cömertçe dağıttığı rızkı ve mutluluğu elimizin ulaşabildiği her fert ile paylaşmak için en güzel ve en anlamlı günlerdir bayramlar.

Sevinçlerin paylaşılıp çoğalacağı, dargınların barışacağı, çaresizlerin hatırlanacağı günler olan bayramlar, milletimiz için hem milli hem de manevi değerini geçmişte olduğu gibi gelecekte de taşıyacak, milletimizin kültür hazinesinde her zaman var olacaktır.

Şüphesiz hem dini, hem de milli bayramlarımız bizi birbirimize yaklaştıran ve aramızdaki engelleri kaldıran ayrıcalıklı dönemlerdir.

Temennim bu duygu ve davranışların sadece bayramlarla sınırlı kalmaması, yılın tüm günlerinde vatandaşlarımıza hâkim olmasıdır.

Büyüklerimizi, küçüklerimizi, dost ve arkadaşlarımızı sevindirmenin, onlarla aramızdaki bağları güçlendirmenin ve hasretleri bitirmenin yegâne yollarından biri tartışmasız bayramlardır. Yalnız yaşadığımız pandemi süreci dolayısıyla sosyal mesafe kurallarına daha çok özen göstererek bu bayramı geçirmemiz gelecekte daha mutlu daha huzurlu günler ve bayramlar görmemize vesile olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşehrilerimin ve Türk-İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı tüm içtenliğimle tebrik ediyor, nice bayramlara ulaşmayı Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar