BAŞKAN AKSUN: “TÜM EVLATLARIMIZIN BAYRAMI KUTLU OLSUN”

BAŞKAN AKSUN: “TÜM EVLATLARIMIZIN BAYRAMI KUTLU OLSUN”

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında bir mesaj yayımladı.

Başkan Aksun mesajından şunları aktardı: “Türk milletinin iradesini temsil eden Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihin 100. Yıl dönümünü yaşamanın sevinci ve onuru içerisindeyiz. Büyük Millet Meclisinin açılışı Türk Milleti için yeni Bir milat, kutlu bir başlangıç, Türk Milletinin iradesinin hakim olduğu yüce devletimizin yarınlarının ebediyetinin sağlam temelidir. Gazi Mustafa Kemal ve kurucu kahramanlar aziz milletimizin egemenliğine tam bir sadakatle 23 Nisan 1920’de Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atarak milli mücadelenin her şeyden önce meşruiyete ve milletin iradesine dayandığını Meclis’in açılışıyla göstermişlerdir.”

“COŞKUYLA SOKAKLARDA KUTLAMAK İSTERDİK”

“Çocuklarımıza armağan edilen bu bayramı coşkuyla sokaklarda kutlamak isterdik” diyen Başkan Aksun sözlerine şöyle devam etti: “Yalnız içinde bulunduğumuz süreçten dolayı ne yazık ki bunu gerçekleştiremiyoruz. Her bir evladımızın yarınlara sağlıklı ve mutlu bir şekilde ulaşması, nice bayramları kutlayabilmesi için evimizde kalıp bu zorlu süreci atlatıp sağlıklı günlerde buluşacağımıza canı gönülden inanıyorum. Buradan tüm evlatlarımızın bayramını kutluyor, hepsine aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve başarılarla dolu bir ömür diliyorum.”

HER ÇOCUK BİR GELECEKTİR

Başkan Aksun tüm çocukların bayramını kutlayarak; “Her çocuk bir gelecektir, her çocuk Türk milletinin umududur diyor bu düşüncelerle, 100 yıl önce TBMM’ni bize emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi tekrar minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar