Başkan Bayram: “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun”

Milliyetçi Cumhuriyet Partisi Ege Bölge Başkan Yardımcısı ve Denizli İl Başkanı Rıza Bayram 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.

Başkan Bayram: “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun”

Başkan Bayram yazılı mesajında, 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Paşa’nın Samsun’a ayak basmasının Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcı sayılacağını belirterek, bu tarihin Büyük Önder’in milletin ruhundaki “Ya İstiklal, Ya Ölüm” yeminini biricik kurtuluş çaresi olarak görüp, uygulamaya koyduğu günü simgelediğini belirtti.

Bu nedenle 19 Mayıs 1919’un, yeni bir devlet ve millet yapılanmasının da başlangıcı olduğunu kaydeden Başkan Bayram “Çünkü kurtuluş ve kuruluş süreçleri, o günden başlayarak, artık tümüyle, millet iradesi ve egemenliğine dayalı olarak gelişmiştir. Yine bu nedenle 19 Mayıs 1919, milletimizin özgürleşme, çağdaşlaşma ve en ileri yaşam düzeyini hak etme mücadelesinin de filizlendiği gün olarak görülmelidir.

Milliyetçi Cumhuriyet Partisi olarak gençlerimizin tüm karar alma süreçlerine katılımının ülkemize güç katacağına, yeni ufuklar açacağına inanıyoruz. Türk gençliğinin var oluş emanetine her koşulda sahip çıkacağına olan inancımı, bir kez daha paylaşmak istiyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar