Başkan Çankır Güven Tazeledi!

Başkan Çankır Güven Tazeledi!

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Teşkilatı’nın 37. olağan genel kurulunda mevcut Başkan Ali Çankır, güven tazeledi.

Tek liste ile gidilen seçimlerde geçen dönemi başarı ile tamamlayan ve Aydın’da yerel yönetim seçimlerinde partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayını yüzde 54 oy oranı ile seçim kazandıran Ali Çankır, yeni dönemde ekibiyle “Hedef Türkiye mazbatası” sloganı ile çalışacaklarını söyledi.

Tek aday ile seçime gidilmesine rağmen 600 delegeden 442’sinin kongreye katıldığı seçimlerde güven tazeleyen CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır’ın ekibi; İsmail Acar, Serdar Alptekin, Ali Atasoy, Bilge Balcı, Dilaver Demir, Serkan Doğan, Kaan Erçetin, Mustafa Ertekin, Dursun Evren, Özge İnceoğlu, Okan Kılıç, Seçil Macaroğlu, Tuncay Olgun, Adil Özdemir, Merve Emine Saatçı, Nihat Taşdan, Aytaç Toker, Sinan Tosun, Leyla Uyğun, Feridun Uzun, Mehmet Salih Ünaldı, Nurten Üstün, Burak Yılmaz ve Mehmet Zeylan’dan oluştu.

İl Disiplin Kurulu’nda ise Orçun Akbulut, Vasıf Suha Bayırlı, Nejdet Çağli, Halil Erğün, Nur Gökbel, Nejat Selim Peker, Arife Çevik, Necmettin Ünüvar’dan oluşurken Kurultay Delegeliklerine de; Hasbi Akman, Ahmet Deniz Atabay, Mehmet Fatih Atay, Ali Çankır, Özlem Çerçioğlu, Cengiz Çumralı, Yüsran Erden ve Ömer Günel seçildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Kongresi Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçen Karaca’nın divan başkanlığında gerçekleştirilen kongrede konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Seçimlerde yüzde 54 ile görev başına geldik. Söz verdiğimiz gibi çok çalıştık çok çalışıyoruz ve çok çalışacağız. Çünkü CHP’yi iktidara taşıyacağız” dedi.

Mevcut İl Başkanı Ali Çankır’ın tek aday olduğu seçimler Efeler İlçe Merkezi’nde bulunan Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda saat 12:00’de başladı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği CHP 37. Olağan Aydın İl Kongresi’nde konuşan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın’ın gündemindeki konularını değerlendirip çalışmalarından söz etti. Kongrede hazır bulunan CHP’li İlçe Belediye Başkanları’na işaret ederek “Bereketli Aydın topraklarının becerikli belediye başkanları ile daha güzel işler yapacağız” diyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu, 10 ay önce yüzde 54 oy oranı ile güven tazelediklerini belirterek Aydın halkına teşekkür etti. Çok çalıştıklarını ve çok çalışmaya devam edeceklerini belirten Başkan Çerçioğlu, “CHP’yi iktidara taşıyacağız” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu

Efeler Belediye Başkanı Fatih Atay, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş’in yanı sıra CHP’li diğer belediyelerinin başkanlarının ekipleri ile birlikte katıldığı kongrede Özlem Çerçioğlu, halka hizmetin öneminden söz edip bazı ilçelerde hizmet ederken çeşitli zorluk ve engellerle karşılaştıklarını kaydetti.

CHP Aydın İl Başkanlığı’nın 37. Olağan Kongresi’nde rakipsiz olarak seçime giren Mevcut İl Başkanı Ali Çankır da, yaptıkları çalışmalardan ve CHP Aydın il örgütünün başarılarından söz ederek, başarılı çalışmalarının devamı için delegelerden destek istedi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar