BAŞKAN ÇANKIR’DAN, MİLLETVEKİLİ SAVAŞ’A SERT SÖZLER!

BAŞKAN ÇANKIR’DAN, MİLLETVEKİLİ SAVAŞ’A SERT SÖZLER!

“SEN SARAY ODAKLI ÇALIŞMALARINA DEVAM ET, BELKİ GELECEK DÖNEMİNİ KURTARIRSIN!”

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ı sert sözlerle eleştirdi.

İl Başkanı Çankır; “Bugüne kadar Aydına çivi çakmamış yaralı parmağa merhem olmamış AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş yine güne Büyükşehir tarafından kalkarak başlamış. Aslında biz Aydın’a havaalanı yapılmış, Denizli Aydın otoyolu tamamlanmış, çiftçinin kullanacağı motorinde , elektrikte %50 indirimin olduğu bir güne kalkmasını isterdik. Ama biliyoruz ki Maalesef Savaş’ın o taraflarda bezi olmadığı, hizmet etme noktasında becerisi de yok.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na seçim tebrikinde bile bulunmayan nezaketten uzak Savaş samimiyetten uzak bir davranış sergileyerek masa etrafında toplansak iyi olur demiş. Eyyyy Savaş, ne zamandır iftira atmıyorsun, yalan söylemiyorsun, arkası boş vaatlerde bulunmuyorsun demiş ki galiba birileri, korkusundan başlamış atmaya, tutmaya.

Siz boş keseden atmayı, korku ve tehdit ile tutmayı çok iyi bilirsiniz ama bu bizlere sökmez. Yanlış kapıda, yanlış yerdesin. Bu halk sana cevabını verdi git Ankara’ya orada vakit geçir, eğlen, keyfine bak senden bu şehre şehrül emin olmaz dedi. Halkın sana sandıkta cevabı bile anlamazken, sözde halkın sorunlarını anlatmış gibi yapıp şirin gözükmeye çalışıyor. Siz şirinliği halka değil, saraya yaparak o koltuklara oturdunuz. Siz alnında tek lekesi olmayanlara çamur atarak kendinize benzetmeye çalışamazsınız. Zaten başaramazsınızda. Sizin karanlık kuyunuza bu Aydın’ın temiz ve cesur insanlarını çekerek onlar üzerinden koltuğunuzu kurtarmaya çalışmayın. Sizlerin halk noktasında vicdanınızın ne kadar masumiyetten uzak olduğunu biliyoruz.

Senin olduğun yerde yenilgi vardır mağlubiyet vardır, başarısızlık vardır. Bugüne kadar ne yaptın kimin işini çözdün kime destek oldun hangi soruna çözüm ürettin? Sadece laf ola beri gele.  Aklına geldikçe yerel bir TV kanalında Edi ile Büdü gibi oturup mişmiş, mışmış demek…  Verdiği krediyi bile ulufe gibi göstermeye çalışan bir iktidar partisi milletvekili,Varsa yoksa Büyükşehir alerjisi… Aydın ilinin yıllardır alamadığı hükümet yatırımlarından dolayı yaşadığı karanlık tabloyu gizlemek için mişmişler mışmışlar.

Ne yazık ki artık hükümetin yapmadığı, iktidar partisinin Aydın milletvekillerinin hizmet getirmediği, beceremediği işleri görecek gözü bile Aydın Halkının. Herkesin ekonomik olarak yaşadığı acı tablo sağlık kaygısının bile önüne geçti ne yazık ki…

Aydınlı artık havalimanı, otoyol, şehir hastanesi, adliye binası istiyor, yalanlarınız da sizin olsun diyor. Ben Aydın halkına buradan bu iktidar sahibi arkadaşların halkımızdan saklamaya çalıştıkları gerçekleri söyleyeyim; Bakın 2018’in ikinci çeyreği ile 2019 ikinci çeyreği arasında Avrupa da gaz ve elektrik fiyatlarının en fazla arttığı ülke Türkiye olmuş.

Elektrik Avrupa da ortalama %1, bizim ülkemizde %20 artmış, doğalgaz fiyatları Avrupa’da %1,7 , Türkiye’de %24,5 artmış. Açıkları destek paketi ile halkın belini faizle bükenler, Daha dün neredeyse evlerimizde zorunlu ihtiyacımız olan ürünlerin çoğuna %30 zam yaparak halkın faiz ödemesi sonrası kalan üç beş kuruşuna da göz dikti.

Maşallah bu iktidara… Avrupa da lider yapmışlar ülkemizi… Kesin hasetinden çatlıyordur Avrupa ülkeleri. Memleketimizi bu hale düşürüp halen pişkin pişkin konuşabiliyorsunuz ya, ben de sizi Tüm Avrupa’nın pişkinlik şampiyonu ilan ediyorum.

Bu kadar pişkinlikle, tüm zamanların rekorunu da kolay kolay hiçbir ülke iktidarı kıramaz, bu madalyayı da boynunuzdan alamaz içinizi ferah tutun…

Sana son bir tavsiye sayın Savaş, malum hizmet edemiyorsun bu konuda gücün de yok yetkin de, buralarda vakit harcama, bizi de meşgul etme. Sen git saray odaklı çalışmalarına devam et belki o zaman gelecek dönemini kurtarırsın” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar