Başkan Çavuşoğlu “Mücadelelerinin Bugünlere Işık Olmasını Diliyorum”

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan'ın idam edilişlerinin 49'uncu yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı. Başkan Çavuşoğlu yayımladığı mesajda Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının son nefeslerine kadar memleket için umutlarını kaybetmediklerini vurguladı.

Başkan Çavuşoğlu “Mücadelelerinin Bugünlere Işık Olmasını Diliyorum”

Atatürk ilke ve devrimlerine gerçekten inanmış, emperyalizmin Türkiye’yi tehdit etmeye başladığını gören ve buna kayıtsız kalmayan 3 Fidanın idam edilmeleri ile yaratılan acı, taze bir kor gibi halen yüreklerde hissedildiğini belirten Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Türkiye’de gençlik hareketinin en önemli önderlerinden, emperyalizme, faşizme ve gericiliğe karşı omuz omuza mücadele etmiş, anti-emperyalist, vatansever, Laik ve Tam Bağımsız Türkiye’den yana olan Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ı idam edilişlerinin 49. Yıl dönümünde bir kez daha saygı ile anıyorum. Deniz Gezmiş’in son mektubunda söylediği ‘İnsanlar doğar, büyür, yaşar ve ölürler… Önemli olan çok yaşamak değil, yaşadığı süre içinde, fazla şeyler yapabilmektir’ sözü vatan sevdası uğruna makam koltuklarını değil de idam sehpasını tercih eden gençleri anlamamızı sağlıyor” dedi.

Deniz Gezmiş ve arkadaşlarının son nefeslerine kadar memleket için umutlarını kaybetmediklerini vurgulayan Çavuşoğlu, “İdam kararının verilmesinin ardından cezaevinde ölümü beklerken Toprak Reformu Tasarısını inceleyen Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan, memleketimiz uğruna mücadeleden asla vazgeçmemiş ve inançlarını yitirmemişlerdi. İşte bu mücadele ruhu ve umut ışığı bugün bizlerin yüreklerinde, binlerce Denizin, Yusuf’un, Hüseyin’in benliğinde devam ediyor. Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan’ı bir kez daha saygı ile anıyor, mücadelelerinin bugünlere ışık olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar