BAŞKAN DALBUDAK PROJELERİNİ AÇIKLADI

Manisa Ardahanlılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği (AR-DER) mart ayı sonunda kongresini gerçekleştirdi. Kongrede mevcut başkan Yılmaz Ünal 7 yıldır sürdürdüğü başkanlığa işlerin yoğunluğundan dolayı aday olmazken tek aday Orhan Dalbudak oldu.

BAŞKAN DALBUDAK PROJELERİNİ AÇIKLADI

BAŞKAN DALBUDAK PROJELERİNİ AÇIKLADI

Manisa Ardahanlılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği (AR-DER) mart ayı sonunda kongresini gerçekleştirdi. Kongrede mevcut başkan Yılmaz Ünal 7 yıldır sürdürdüğü başkanlığa işlerin yoğunluğundan dolayı aday olmazken tek aday Orhan Dalbudak oldu. Eski başkan Yılmaz Ünal denetleme kurulu üyesi olarak dernekte görev yapacağı öğrenildi. Manisa Ardahanlılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği yeni başkanı Orhan Dalbudak oldu. Orhan Dalbudak projeleri basın mensupları ile paylaştı.

Manisa Ardahanlılar Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği başkanı Orhan Dalbudak bir önceki yönetime yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek ilk projesinin dernek üyesi çocuklarına burs verecekleri ve folklor ekibi kurarak Ardahan yöresinin oyunlarının unutulmasının önüne geçmek olduğunu söyledi. Başkan Orhan Dalbudak sözlerine şöyle devam etti;

“Öncelik beni bu göreve layık gören dernek üyelerime teşekkür ederim. Önceki dönem derneğimizde görev alan başkanımız Yılmaz Ünal ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim. Dernek üyemizin çocuklarına burs vermeyi planlıyoruz. Ayrıca Manisa’da bazı dershaneler ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bazı Dershaneler ile protokol imzalamayı hedefliyoruz. Dernek üyelerimiz çocuklarını indirimli dershanelere kayıtlarını yaptıracaktır. Ardahan yöremizin halk oyunları unutulmaması için folklor ekibi kuracağız çalışmalarımız devam ediyor. Manisa’nın en büyük sivil toplum kuruluşu olan hemşehri dernekleri ile uyum içinde çalışacağız ve hemşehri dernekleri çatısı altında önemli projelere imza atacağız” şeklinde konuştu.

HABER:KENAN YÜCEEL/MANİSA

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar