Başkan Doğan: “Gazeteci Demek Halkın Sesi Demek!”

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü, pek çok protokolün tebrik mesajları ile kutlandı. Tebrik mesajlarını ileten isimlerden biri de Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan oldu. Başkan Doğan gazetecilik mesleğini "Halkın sesi" olarak tanımlarken; bu mesleği icra eden bütün gazetecilerin de yanlarında olduklarını ifade etti.

Başkan Doğan: “Gazeteci Demek Halkın Sesi Demek!”

1961 yılından bugüne yalnızca Türkiye’de kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, bu yılda protokolün tebrik ilanları ile kutlandı. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj gönderen isimlerden biri de Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan oldu. Belediye Başkanı Şeniz Doğan mesajında gazetecilik mesleğinin önemine dikkat çekti. “Gazeteciler halkın sesidir” diyen Başkan Doğan; günün anlam ve önemine de dikkat çekti.

10 Ocak’ın tarihsel önemine vurgu yapan Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan;  “Basın mensuplarının yasal haklarının güvence altına alınmasıyla 1961 yılından itibaren 10 Ocak, Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutlanıyor. Bir halkın bilinçlendirilmesinde önemli bir rol üstlenerek, etik değerleri kaybetmeden, tarafsız, şeffaf habercilik anlayışı içerisinde görevlerini ve çalışmalarını gerçekleştiren basın mensuplarımız, bir ülkenin en önemli meslek gruplarından biridir. Gazeteci demek, halkın sesi demektir. Basın emekçileri, yeni iletişim teknolojileriyle de rekabet ederek, halkın beklentilerini, İyiyi kötüyü, yanlışı doğruyu, olması gerekeni gündeme taşıyor, gece gündüz demeden çalışıp vatandaşlarımızın haber alma hakkını, ihtiyacını karşılıyor” diyerek mesleğin ne derece anlamlı olduğunu da vurguladı.

“Gazetecilere Saygımız Sonsuz”

Gazeteciliğin önemli ve onurlu bir meslek olduğunu belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Önemli bir kamu hizmeti veren değerli basın mensupları şehrimizin ve ilçemizin sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmesi için yürütülen faaliyetlerin ve projelerin paylaşılması ve kamuoyu tarafından sahiplenilmesinde de büyük ölçüde rol oynamaktadır. Bizler, gazetecilik mesleğine saygılı olmayı şiar edindik. Düşünen ve düşündüğünü korkusuzca kaleme alan, kendi fikirlerini savunan, halkın iradesine saygı duyan tüm basın emekçilerinin her zaman yanındayız. 1961’den beri gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar