Başkan Mustafa Arık’tan 23 Nisan Mesajı…

AK Parti Honaz İlçe Başkanı Mustafa Arık 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. Yıl dönümü sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Arık, “Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluş yıldönümünü ve geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını” kutlamanın gurur ve onurunu yaşıyoruz” dedi.

Başkan Mustafa Arık’tan 23 Nisan Mesajı…

AK Parti Honaz İlçe Başkanı Mustafa Arık; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle tebrik mesajı yayınladı. Başkan Arık yayınladığı mesajda, “ Aziz Milletimizin azim ve kararlılığıyla kurduğu Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluş yıldönümünü ve geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızın “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını”  kutlamanın onurunu yaşıyoruz.  Bugün tarihte; İstiklal Mücadelemizin başlangıcından Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yoldaki en önemli dönüm noktası, bağımsızlık yolunda ortaya koyulan sarsılmaz irade olarak karşımıza çıkmaktadır. Bugün “Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” ilkesinin hafızalara kazındığı bir gündür” cümlelerine yer verdi.

“Şehitlerimizi Minnetle Yad Ediyoruz”

23 Nisan tarihinin geçmişten günümüze önemine vurgu yapan AK Parti Honaz İlçe Başkanı Mustafa Arık mesajına şöyle devam etti:

“23 Nisan 1920 tarihi, milletimizin önemli günlerinden birisi olmanın yanında, milletimizin her zaman en büyük güçlüklere bile kendi iradesiyle ve gücüyle karşı koyabileceğinin, her güçlüğü onurlu mücadelesiyle aşabileceğinin en büyük göstergesidir. Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz milletimize hizmette bulunan ve ebediyete intikal eden Türkiye Büyük Millet Meclisi mensuplarını, bedenlerini vatan toprağına katık eden aziz şehitlerimizi, aramızdan ayrılan şanlı gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın tüm dünya çocuklarına ve bütün insanlığa barış, refah ve huzur getirmesini diliyorum.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar