BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN 19 MAYIS MESAJI

BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN 19 MAYIS MESAJI

CHP Aydın Kadın Kolları İl Başkanı Ayşe Özdemir, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101’inci yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Özdemir mesajında; “19 Mayıs 1919, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da başlattığı milli mücadelenin, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşuna öncü olan Kurtuluş Savaşının ilk kıvılcımının tarihidir. 101 yıl önce bugün Atatürk, bağımsız ve hür yaşama sevdalısı milletimizin özgürlüğü için topyekün bir mücadele başlatmıştır. Sefalet ve karamsarlık içinde yaşayan Türk milleti, Atamızın Samsun’a ayak bastığı gün esarete boyun eğmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir.  19 Mayıs, milletimizin bağımsızlık inancının yeniden oluştuğu, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve aydınlık geleceğe dair umutların kuvvetlendiği gündür” ifadelerini kullandı.

“KENETLENECEĞİZ, SÜRECİ HEP BİRLİKTE ATLATACAĞIZ”

Başkan Özdemir mesajının devamında şunları söyledi: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “milletin bağrından tertemiz bir nesil yetişiyor, bu eseri (Türkiye Cumhuriyeti) ona bırakacağım ve gözüm arkada kalmayacak” diyerek ülkemizi güvenle gençlere bıraktığını ifade etmiştir. “Bütün ümidim gençliktedir” diyerek Samsun’dan ülkemize güneş gibi doğan geleceğin gençlerimizin elinde olduğunu belirtmiştir. Bizler de vatanımızı Atamızın yolunda, geleceğin ümidi, ışıklı çiçeklerimiz gençlere emanet ediyoruz. Ulu Önderin 1938 yılında gençlere hediye ettiği bu güzel bayramı, bu salgın sürecinde maalesef hep beraber coşkuyla kutlayamıyoruz. Tıpkı milli mücadele dönemi gibi bu dönemde de milletçe kenetlenerek ve sabrederek bu süreci atlatacağımıza inancımız tam. Büyük Önder Atatürk başta olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını sevgi ve saygıyla kutluyorum.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar