Başkan Taşdemir Saldırıyı Kınadı

Manisa Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği başkanı Yalçın Taşdemir Ermenistan Ordusunun  Azerbaycan'ın  Gence Kentine yaptığı saldırı saldırı ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Başkan Taşdemir Saldırıyı Kınadı

Başkan  Yalçın Taşdemir  Ermenistan  Azerbaycan’nın  ikinci büyük kenti Gence’ye füze saldırısı düzenlediğini  Saldırı sonucu 3 çocuk toplam 16 kişi hayatını  kaybettiğini 40 dan fazla  sivil vatandaşın  yaralandığını  söyledi.

Manisa Azerbaycan Kültür ve Dayanışma Derneği  Başkanı Yalçın Taşdemir “Ermenistan’ın Azerbaycan’ın sivil yerleşim bölgesine yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bu saldırıda 16 sivil vatandaşın hayatını kaybettiğini  45 vatandaşımızın yaralı olduğunu dile getiriyorum.16 hayatını kaybeden  sivil vatandaşımızın 3’ünün çocuk olduğunu üstüne basa basa söylüyorum. Gecenin yarının Gence’nin Mingeçevir  kentine yapmış olduğu bu  saldırı  insanlık sucu olarak belirtiyorum. İnsanlık sucu olarak tekrar dile getiriyorum. Saldırıda can kaybı var yaralılar var. Bu saldırının adı kalleşliktir.  Bunun adı korkaklıktır. Hak hukuk tanımamazlıktır. Azerbaycanın Gence kentine yapılan saldırı bu güne kadar yapılan en büyük saldırıdır. Azerbaycan  ordusu Dağlık Karabağda bu güne kadar 17 köyü işgalden kurtardığı için Ermenistan Azerbaycan’nın sivil yerlere karşı sivillere saldırarak intikam almaya çalışıyor. Gece yapılan bu saldırı insanlık sucudur “ ifadelerini kullandı.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar