Başkan Yılmaz’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı yayımladı. Başkan Yılmaz:"Tarihte eşine ender rastlanan bir azim ve iradenin timsali olan İstiklal Harbimiz, milletimizin bağımsızlığa düşkünlüğünün ve vatan topraklarının bölünemeyeceğinin tarihi ispatıdır" dedi.

Başkan Yılmaz’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Cumhuriyet Bayramı bu yıl pandemi nedeniyle ‘birlik ve beraberlik’ gösterileri ile kutlanamasa da gerek temassız etkinlikler gerekse de protokolün kutlama mesajları ile 97. yılında da coşku ile karşılandı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın gelmesi ile tebrik mesajlarını ileten kent protokolünden biri de MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz oldu.

MHP’li Başkan Mehmet Ali Yılmaz; Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajına Kurtuluş Savaşı’nın önemine değinerek başladı. Geçmişten aldığımız değeri geleceğe özenle taşıyacağımıza vurgu yapan Başkan Yılmaz; birlik ve beraberlikle her zorluğun üstesinden geleceğimize değindi. Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını da yad eden Başkan Yılmaz’ın tebrik mesajının tamamı ise şöyle:

“Cumhuriyetin İlanı ile Ulus Olduk”

Başkan Yılmaz mesajının devamında; “Kurtuluş Savaşı, Türk milletinin bağımsızlığı, özgürlüğü ve hür yaşama iradesini ortaya koyduğu en büyük varoluş mücadelesidir. 29 Ekim 1923 günü ise, bu büyük kurtuluş destanının zafer ile son bulduğu ve Cumhuriyetin ilanı ile taçlandığı bir bayram günüdür. Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanı, yalnızca bir milletin varoluş mücadelesinin başarısı değildir. Cumhuriyetin ilan edilmesi, aynı zamanda toplumu ulus olma niteliğine ve bireyi yurttaş konumuna yükseltmesi ile çok önemli bir devlet felsefesini ortaya koymuştur. Cumhuriyetle birlikte, milletimizin her bir ferdi, devletin onurlu, özgürce düşünen, eşit hak ve hürriyetlere sahip vatandaşları haline gelmiştir” ifadelerine yer verdi.

Milliyetçi Hareket Partisi Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz kutlama mesajını şu sözlerle tamamladı: “Birlik ve beraberlik içerisinde, Cumhuriyetimizi bütün değer ve kurumlarıyla özümsemiş olan milletimiz, Türkiye’yi çağdaş dünya devletleri içinde hak ettiği saygın konuma yükseltmek için gerekli olan iradeyi her zaman ortaya koymuştur. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yaparak bize emanet eden şehitlerimiz ile gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar