BAŞKAN YILMAZ’DAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

BAŞKAN YILMAZ’DAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

MHP Pamukkale İlçe Başkanı Av. Mehmet Ali Yılmaz,5 Haziran Dünya Çevre Günü münasebeti ile yazılı bir kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Yılmaz mesajında; “Hepimizin asla unutmaması gereken hususun, çevresel değerlere verdiğimiz zarar aslında insanlığa verilen zarar olduğu gerçeğidir. Son süreç bize tabiat ile birlikte toplumsal yaşamın ortak değerler toplamı olduğunu göstermiştir.Bu sebeplerle,çevreye verilen önem, sahip çıkma ve koruma olguları bir bütün olarak insana verilen önemle eşdeğer mahiyet taşımaktadır.Temiz bir çevrede yaşamak,çevreye karşı duyarlı olmak ve doğal kaynaklarımızı doğru kullanmakla mümkündür.

Kamu kurum ve kuruluşlar ile belediyelerimiz üzerine düşen her türlü peyzaj ve ağaçlandırma çalışmaları ile birlikte çevreci yatırımlar ile çevresel değerlere duyarlı, bilinçli ve sorumlu bireyler yetiştirerek,özellikle gençlerimizin ve toplumumuzun her kesiminin çevresel değerler ve korunması konusunda sürdürülebilirlik bilincini de artırmaktadır.Emeği geçen herkesi yaşanılabilir dünyaya sağladıkları katkı hasebi ile tebrik ediyorum.Çevreye yapılan yatırımın tüm insanlığa yapılmış yatırım olduğu düşüncesini şiar edinmek sureti ile hareket etmemiz gerekiyor.

Daha sağlıklı ve daha temiz bir çevrede yaşanması temennisi ile hepimizin 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü gönülden kutluyorum. Bir fidan dikmenin onurunu biliyor, herkesin yemyeşil huzur dolu bir dünyada yaşamasını arzu ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir