“Berat Albayrak geri dönüyor” iddiası ortalığı karıştırdı

CHP Eski milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş’tan gündeme bomba gibi düşen bir açıklama geldi. Yarkadaş, katıldığı bir televizyon programında; “Berat Albayrak'ı Mart ayında yapılacak olan büyük kongreden sonra ya kabinede ya Saray'da ya da partide önemli bir görevde görebilirsiniz dediler” dedi.

“Berat Albayrak geri dönüyor” iddiası ortalığı karıştırdı

Barış Yarkadaş, KRT TV’de ekrana gelen ve Gürkan Hacır’ın sunduğu Şimdiki Zaman programında gündeme bomba gibi düşen bir açıklama yaptı. Ünlü gazeteci, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa eden AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’a dair AKP kulislerinden edindiği bilgileri paylaştı.

Berat Albayrak’ın İstanbul’da Kandilli’de ofis tuttuğunu ofisinde yurtdışından gelen yabancı şirketlere yatırım danışmanlığı yapmayı planladığını belirten Yarkadaş’ın çok konuşulacak açıklamaları şöyle:

“Bugün konuştuğum AKP’lilere ‘Berat Albayrak’ın Sayın Erdoğan’la ilişkisi ne düzeyde? Dışlandı mı, ilişkileri devam ediyor mu?’ diye sordum. Berat Albayrak, Sayın Erdoğan’ın ailesinin parçasıdır. İlişkisinin bitmesi de mümkün değildir. Hatta Berat Albayrak’ı Mart ayında yapılacak olan büyük kongreden sonra ya kabinede ya Saray’da ya da partide önemli bir görevde görebilirsiniz dediler.”

“ERDOĞAN’IN YERİNE NUMAN KURTULMUŞ GELEBİLİR”

Önümüzdeki kongrede Erdoğan’ın yerini daha ılımlı bir isme bırakabileceğine değinen Yarkadaş; “Şu anda AKP kongresine hazırlanıyor. Mart ayının sonunda büyük kongre yapılacak. Bir kaç ay önce söylemiştim Erdoğan bu kongrede, partili cumhurbaşkanlığı tartışmasından çıkmak için yerini daha ılımlı bir isme bırakmayı düşünebilir” diye konuştu.

Aldığı kulis bilgileri içinde ismi geçen isimlere de değinen Yarkadaş; “Bu Numan Kurtulmuş olabilir, Binali Yıldırım olabilir. Süleyman Soylu’nun da ismi söyleniyor ama ona ihtimal vermiyorum. Berat Albayrak’ın ismi de çok dile getiriliyor ama onu da çok mümkün görmüyorum. Eğer Sayın Erdoğan, AKP Genel Başkanlığı’ndan dışarı çıkıp sadece Cumhurbaşkanlığı şapkasıyla siyaset yapmayı düşünürse bu kişi Numan Kurtulmuş olabilir. Çünkü Numan Kurtulmuş şu anda sahaya indi” dedi.

“BİR SABAH KALKIP ALBAYRAK’I TEKRAR BAKANLIKTA GÖREBİLİRİZ”

Yarkadaş, bir süre önce istifa ederek görevden ayrılan eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak hakkında ise gündem yaratacak açıklamalarda bulundu. Albayrak’la Erdoğan arasındaki buzların eridiğini ifade eden ünlü gazeteci; “Kongrede kendisine bir görev verilebilir. Bir genel başkan yardımcılığı olabilir. Bugün konuştuğum bir AKP’li ‘Bir sabah kalkıp Berat Albayrak’ı Enerji Bakanlığı’nda yeniden görebilirsiniz’ dedi” ifadelerini kullandı.

KABİNEDE 5 BAKAN GİDECEK

Kabine değişikliği hakkında aldığı kulis bilgilerini de aktaran Yarkadaş; “Mart ayındaki kongreden sonra AKP’de bir revizyon olacak en az 5 bakan, bakanlık görevinden alınacak. Kongrede ne yapacaklar? Kongreden sonra kabinede revizyon olacak. Eski bakanlardan Suat Kılıç’ın da AKP’de yeniden aktif bir görev alacağını öğrendim” diye konuştu.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Whatsapp İhbar